Obsada Bastionu Kinga

Nowe seriale na podstawie prozy Kinga to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Tym razem serialowych wersji doczekają się: powieść Bastion oraz seria Mroczna Wieża. Warto tutaj wspomnieć, że ten drugi tytuł został już zekranizowany w postaci filmu, jednak ten okazał się wielką klapą. W związku z tym apetyt fanów twórczości Kinga na świetną realizację, zbliżoną do książkowej historii jest wciąż niezaspokojony. A serial ma szansę go zaspokoić.

Natomiast Bastion w wersji odcinkowej powstanie już po raz drugi. Pierwszy raz mini serial na podstawie tej powieści ujrzał światło dzienne w 1994 roku, więc już bardzo dawno temu. Wtedy widzowie mieli okazję na ekranach podziwiać Molly Ringwald, Gary’ego Sinise’a czy Jamey’ego Sheridana. Jak sprawy potoczą się tym razem? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowe seriale na podstawie prozy Kinga – kilka szczegółów

Za serial na podstawie serii Mroczna Wieża będzie odpowiedzialny Glen Mazzary. Pierwszy sezon produkcji ma skupić się na wydarzeniach z tomu pt. Czarnoksiężnik i kryształ. To właśnie w tej powieści czytelnicy mogli znaleźć najwięcej retrospekcji z młodości Rolanda. Tym samym to idealny punkt wyjścia do wielosezonowej ekranizacji. Zdjęcia do serialu mają być kręcone w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Niestety nie jest jeszcze wiadome, kto wcieli się w role głównych bohaterów.

Bastion natomiast ponownie pojawi się na małych ekranach za sprawą studia CBS. Nad projektem ma czuwać John Boone. Tym razem produkcja ma składać się z dziesięciu godzinnych odcinków. Niestety i w tym przypadku nie wiadomo jeszcze, kto miałby wcielić się w główne role. Nie jest także znana data premiery.

Nowe seriale na podstawie prozy Kinga to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Zatem jeśli tylko dowiemy się czegoś nowego, oczywiście od razu podzielimy się z Wami tymi informacjami.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z tymi książkami autora, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Serię Mroczna Wieża znajdziecie tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie nowe wydanie książki pt. Bastion.