Szczęki - sprawdź naTaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie książki Szczęki to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tej kultowej już historii. Powieść Petera Benchleya zdobyła ogromną popularność na całym świecie i wciąż ma wiernych fanów. Poza tym książkowa historia stała się również inspiracją dla reżysera, Stevena Spielberga. Tym samym wielbiciele kina grozy mieli okazję zapoznać się również z filmową adaptacją książkowej historii. Trudno nie zgodzić się z faktem, że to właśnie dzięki filmowi książka zyskała jeszcze większą rozpoznawalność. Co ciekawe, film wypuszczony w 1975 roku doczekał się aż trzech kontynuacji. Teraz książkowa wersja doczekała się nowego wydania. Na polskim rynku będzie dostępna od 28 maja 2019 roku.

Szczęki okładka książki

Nowe wydanie książki Szczęki – powrót kultowej historii

Głównym bohaterem powieści jest Martin Brody. Szef policji w nadmorskiej miejscowości Amity. Mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z największym kryzysem w swojej karierze. Ponieważ w przybrzeżnych wodach pojawił się rekin, nieobliczalny władca podwodnego świata. A w związku z tym coraz więcej ofiar kończy tragicznie w szczękach bestii. Brody staje przed nie lada dylematem. Może zamknąć plaże, doprowadzając tym do ruiny mieszkańców Amity. Ponieważ ci utrzymują się wyłącznie z sezonu turystycznego. Lub ugiąć się pod naciskiem burmistrza, który z tajemniczych pobudek upiera się przy próbach wyciszenia całej sprawy. Z tego powodu Brody, wraz z ichtiologiem Mattem Hooperem i awanturniczym łowcą rekinów Quintem, wyrusza w morze, by zapolować na żarłacza białego. Jednak po pierwszej konfrontacji z bestią na pełnym morzu okazuje się, że rekin jest jeszcze większy i żarłoczniejszy, niż przypuszczali.

W filmie Stevena Spielberga występują: Roy Scheider (jako Martin Brody), Robert Shaw (jako Quint), Richard Dreyfuss (jako Matt Hooper) czy Lorraine Gary (jako Ellen Brody).

Przypominamy, że nowe wydanie książki Szczęki na polskim rynku będzie dostępne od 28 maja bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom literatury grozy. Koniecznie dajcie znać, czy mieliście okazję oglądać film lub czytać książkę. A może znacie jedno i drugie? Chętnie poznamy Wasze opinie na ich temat.