Silmarillion - sprawdź na TaniaKsiazka.pl
Nowe wydanie Silmarillionu Tolkiena

http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/silmarillion.-wersja-ilustrowana—j.r.r.-tolkien

Szykuje się nowe wydanie Silmarillionu Tolkiena, co bez wątpienia jest świetną wiadomością dla wszystkich fanów pisarza. Jest to także doskonała informacja dla wszystkich miłośników literatury fantasy na świecie. Bo nikt nie ma wątpliwości, że wspomniana książka jest jedną z najsłynniejszych powieści z gatunku. I próżno szukać w historii literatury podobnej perły. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, koniecznie czytajcie dalej!

Nowe wydanie Silmarillionu Tolkiena – kilka faktów

Przede wszystkim należy wspomnieć, że za zamieszanie odpowiedzialne jest wydawnictwo Zysk i S-ka. To oni bowiem zapowiedzieli, że światło dzienne ujrzy nowa, ekskluzywna wersja kultowej książki Tolkiena. Ma być bogato ilustrowana i z pewnością zachwyci każdego miłośnika twórczości. Niestety oficyna nie podaje na razie konkretnej daty publikacji, a jedynie ją anonsuje.

Warto tutaj wspomnieć, że sam Tolkien uważał Silmarillion za najważniejsze dzieło w swoim życiu. Poświęcił mu najwięcej czasu i skrupulatnie tworzył je przez wiele, wiele lat. Nic dziwnego, każdy, kto miał okazję zetknąć się z książką, wie, że wymagała ona niezwykłego skupienia, uwagi i geniuszu. Dziś Czytelnicy, którzy deklarują, że są największymi miłośnikami literatury fantasy, muszą mieć tę pozycję w domowej biblioteczce. Jest ona niemal obowiązkowa.

A czego dotyczy właściwie Silmarillion? To legenda świata znanego nam doskonale z Władcy Pierścieni. Obszerny zbiór opowiadań dotyczy Pierwszej Ery Świata, czyli czasu przed wydarzeniami ze wspomnianej trylogii. Dzięki temu Czytelnik ma okazję poznać legendy i mity, których echo wybrzmiewa we Władcy.

Silmarillion nierzadko był i jest porównywany do księgi Genesis, która traktuje o stworzeniu świata przez Boga. Jeśli więc interesuje Was, skąd się wzięły w Śródziemiu Elfy i dlaczego nienawidzą się z Krasnoludami, koniecznie musicie sięgnąć po tę pozycję. Ale to nie wszystko, bo w książce znajdują się niezwykle porywające opowieści o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. W rezultacie odbiorca otrzymuje ogólny obraz świata, który do dziś zachwyca nie tylko miłośników gatunku, ale i specjalistów z dziedziny literatury.

Zachęcamy do zapoznania się z książkami Tolkiena, które ujrzały już światło dzienne. Znajdziecie je tutaj. Gorąco polecamy!