Wielu mogłoby powiedzieć, że nie ma nic lepszego, niż trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Każdy jednak ma zupełnie inne upodobania, nawet literackie. Jedni wolą fantastykę, inni powieści historyczne, czy obyczajowe. Trzeba jednak przyznać, że thrillery, a zwłaszcza te psychologiczne mają w sobie to COŚ. Coś, przez co naprawdę trudno jest o nich zapomnieć. A szczególnie, kiedy opisują zdarzenia, jakie mogą dziać się naprawdę. Bo nigdy nie wiemy, co dzieje się po drugiej stronie ściany.

Poniżej znajdziecie propozycje trzech rewelacyjnych thrillerów psychologicznych, które opisują zwyczajne życie zwyczajnych ludzi. Ale tylko z pozoru.

Thrillery psychologiczne, po które warto sięgnąć!

1. Lokatorka – JP Delaney

Lokatorka to idealna propozycja dla osób, które interesują się różnego rodzaju obsesjami, a także skomplikowanymi relacjami na tle damsko–męskim. Powieść opowiada o dwóch kobietach – Emmie i Jane. Obie zamieszkują dom przy Folger Street 1. Najpierw Emma, a po niej Jane. Każda z nich wprowadzając się do tego domu chciała zacząć nowe życie. A miejsce było idealne – niezwykle nowoczesne, z wszelkimi wygodami i do tego z niską opłatą wynajmu.

Żeby zamieszkać w tym fantastycznym domu, trzeba wypełnić test psychologiczny. Nie wydaje się to być trudnym zadaniem, jednak to wynik testu decyduje, czy dana osoba ma szansę zamieszkania w luksusowym lokum, więc trzeba się postarać. Zarówno Emmie, jak i Jane się udaje. Jednak nie mają pojęcia, że właściciel sam nie jest do końca normalny. Przesadnie wręcz perfekcyjny i stanowczy, a do tego pełen różnych obsesji. Do tego może całkowicie kontrolować życie swoich lokatorek. A raczej jednej. Bo Emma już nie żyje.

Lokatorka to powieść JP Delaney’a, a właściwie Anthony’ego Capelli – Ugandyjczyka podróżującego po świecie, zafascynowanego kulinariami i poszukującego nowych smaków. To także kolejny świetny thriller tego autora. To książka, która przez długi czas trzyma Czytelnika, w napięciu stopniowo je dozując. Dostajemy w niej wiele informacji, jednak nie wszystko jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. To także rewelacyjna pozycja nie tylko pokazująca sposób myślenia bohaterów, ale i zachęcająca nas samych do analizy naszego postępowania.

2. Za zamkniętymi drzwiami – B.A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami to opowieść o idealnej parze. On jest przystojnym, zabawnym i świetnie zarabiającym prawnikiem, który nigdy nie przegrał żadnej sprawy dotyczącej znęcania się nad kobietami. Ona jest perfekcyjną panią domu i doskonałą żoną. Z sylwetką, której zazdrości jej każda koleżanka, z umiejętnościami kulinarnymi na poziomie najlepszego szefa kuchni i niezwykłą wręcz inteligencją i elokwencją, doskonale pasuje do męża. Mieszkają w okazałej posiadłości, mają stałe grono przyjaciół i tworzą małżeństwo idealne. A jednak to tylko pozory. Bo nie zawsze wszystko jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Prawda może okazać się zupełnie inna. I często bardzo bolesna.

Za zamkniętymi drzwiami to światowy bestseller, który zyskał wielu fanów na całym świecie. To powieść, która wstrząsa i porusza jednocześnie. Pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. To jedna z tych książek, od których nie sposób się oderwać. Przerażająca prawda o zwykłych ludziach, która jest głęboko skrywana przed oczami innych. To książka–przestroga, która głośno woła: Pamiętaj! Nigdy nie wiesz, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

3. Para zza ściany – Shari Lapeña

Żeby nie zepsuć przyjęcia urodzinowego swojego sąsiada i na prośbę jego żony, młode małżeństwo po wielu rozterkach, ostatecznie decyduje się zostawić swoją sześciomiesięczną córeczką samą. W końcu będą tylko za ścianą. I co chwilę jedno z nich będzie chodziło sprawdzać, czy u dziecka wszystko jest w porządku. Jednak dziecko znika. Policja rozpoczyna szeroko zakrojone poszukiwania i nie wyklucza żadnej możliwości. Media także w coraz większym stopniu zaczynają interesować się sprawą zaginięcia małej Cory. Nikt jednak nawet nie przypuszcza, co tak naprawdę stało się z dzieckiem. Bo prawda jest dużo bardziej skomplikowana.

Para zza ściany to literacki debiut Shari Lapeñy. To książka, która spowoduje, że kilka razy zastanowicie się, zanim zostawicie swoje dziecko chociaż na krótką chwilę samo. Autorka tak prowadzi akcję, żeby niczego nie zdradzić zbyt szybko. Przez to Czytelnik sam próbuje szukać rozwiązania i stale odczuwa napięcie, przez co nie może oderwać się od lektury. Na każdym kroku wychodzą coraz nowsze sekrety rodzinne. I nagle okazuje się, że idealne małżeństwo wcale nie jest takie perfekcyjne, jak się wszystkim do tej pory wydawało. To propozycja idealna na długie wieczory i książka obowiązkowa dla wszystkich fanów thrillerów.

Czy poczuliście ten dreszczyk emocji? Te thrillery psychologiczne są naprawdę godne uwagi. Opisują w bardzo realny, a jednocześnie nieprawdopodobny sposób sytuacje życiowe, a jednak przemilczane. Myślicie, że takie rzeczy mogą dziać się naprawdę? Czy sięgnęlibyście po którąś z tych książek? A może już je czytaliście? W każdym razie serdecznie je Wam polecamy!