Szkarłatna głębia - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Krzysztofa Bochusa to nie lada gratka dla wszystkich fanów pisarza i miłośników polskiej literatury kryminalnej. Książka pt. Szkarłatna głębia już uzyskała status bestsellera, a w sprzedaży pojawi się już 10 maja 2018 roku. Bochus ma już na koncie kilka innych powieści, które cieszą się również ogromną popularnością wśród odbiorców w całym kraju. Dlatego, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Jego najnowsza powieść nadaje się do tego doskonale!

Nowość od Krzysztofa Bochusa – zaskakujący finał trylogii z Christianem Abellem

Jest rok 1934, zima. Okrutnie okaleczone zwłoki Wima Oxelrode, starszego gminy mennonickiej na Mierzei Wiślanej, zostają znalezione w domu modlitwy. Już niebawem w podobnych okolicznościach gnie kolejny członek wspólnoty. Główny bohater, radca kryminalny Christian Abell, ma przed sobą podwójnie trudne zadanie. Po pierwsze musi odnaleźć nieuchwytnych i bezwzględnych morderców. Po drugie, aby rozwikłać tę sprawę, zmuszony jest przełamać zmowę milczenia w tej hermetycznej społeczności, żyjącej na obrzeżach cywilizacji. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy ma jakiekolwiek szanse, jako osoba „z zewnątrz”?

Abell nie ma jednak zamiaru się poddać i niestrudzenie tropi morderców. Szybko jednak okazuje się, że w tym śledztwie nic nie jest jasne i oczywiste. Mnożą się fałszywe tropy, które prowadzą donikąd. Obłąkańcze idee, niewygasłe namiętności, walka o władzę, zwykła chciwość? Wszystko może być prawdą lub tylko jej pozorem. Jednak już wkrótce radca kryminalny zbliży się do sedna sprawy. A wtedy na jego drodze stanie przeciwnik równie zdeterminowany i przenikliwy, jak on sam. Co więcej, będzie on nieustannie podnosił stawkę w tej niebezpiecznej grze, gdzie ceną jest ludzkie życie.

W tle sugestywnie odmalowany klimat lat 30. w Prusach Wschodnich. Marszruta zbrodni wiedzie przez niemiecki Elbląg, katedrę we Fromborku i skute mrozem mennonickie wioski na Mierzei Wiślanej.

Przypominamy, że nowość od Krzysztofa Bochusa pt. Szkarłatna głębia pojawi się w sprzedaży 10 maja bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!