Milczenie śniegu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Ragnara Jonassona to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów. Książka pt. Milczenie śniegu to już piąty tom bestsellerowej serii pt. Mroczna wyspa lodu, utrzymanej w stylu noir. Czytelnicy po raz kolejny będą mieli okazję przenieść się na mroźną i posępną Islandię, by przekonać się o niegasnącym talencie pisarza. Warto wspomnieć, że Independent uznało pierwszą część serii za jeden z najlepszych kryminałów 2015. Premierową powieścią autor zapewnił sobie międzynarodowe uznanie i ogromną liczbę fanów. Teraz kiedy odbiorcy mają szansę zapoznać się już z piątą częścią rozchwytywanej serii, Jonasson potwierdza tylko swoje mistrzostwo i ogromny talent. Koniecznie sprawdźcie, jakie wyzwania tym razem postawił przed bohaterami.

Nowość od Ragnara Jonassona – nowoczesny bohater i klasyczna detektywistyczna zagadka

Głównym bohaterem powieści jest Ari Thór Arason, młody policjant. Okazuje się, że tak często, jak ze zwalczaniem przestępczości, mężczyzna musi mierzyć się z samym sobą. Jego życie i wybór ścieżki kariery wcale nie należały do najłatwiejszych. Najpierw chciał zostać filozofem, by móc lepiej zrozumieć świat. Następnie marzył o tym, by być teologiem. To miało pomóc mu odnaleźć wiarę, którą stracił po śmierci rodziców. W ramiona policji popchnęła go chęć odnalezienia sprawiedliwości.

Swoją pierwszą pracę dostał w Siglufjörður, pogrążonym w mroku i odciętym od świata islandzkim miasteczku. Teraz mierzy się z kolejną sprawą, która prowadzi go w jeszcze mroczniejsze miejsce. W opuszczonej wsi, pod urwiskiem, znaleziono ciało młodej kobiety. Skoczyła? A może między starą latarnią morską a samotnym domem na odległym skalnym klifie stało się coś dramatyczniejszego? Ari Thór bardzo szybko odkrywa, że ofiara mieszkała tu w dzieciństwie. Ale jest jeszcze coś. Dokładnie 25 lat temu jej matka i 5-letnia siostra zginęły dokładnie pod tym samym klifem. Na szczęście w wyludnionej wsi wciąż mieszka kilka osób i wszyscy znali rodzinę ofiary. Jednak mieszkańcy wcale nie są skorzy do współpracy, a każdy z nich coś ukrywa. Wkrótce ginie kolejna osoba, a już jutro Wigilia. Ari Thór rozpoczyna samotny wyścig z czasem, by odkryć prawdę, zanim dawne winy zrodzą nową zbrodnię.

Nowość od Ragnara Jonassona pt. Milczenie śniegu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!