Nowości kryminalne maja Nowości kryminalne maja

Potrzebujecie porządnej dawki napięcia, tajemnic i zaskakujących plot twistów? Sięgnijcie po nowości kryminalne maja. Majowe premiery wciągną Was w intrygujące śledztwa, skomplikowane zagadki i obnażą zepsute dusze przestępców. Zanurzcie się w świat mrocznych intryg i poczujcie ulubione czytelnicze emocje.

Nowości kryminalne maja na TaniaKsiazka.pl >>

Nowości kryminalne maja

Przegrana Marek Stelar

Przegrana na TaniaKsiazka.pl >>

Przegrana Marka Stelara to drugi i tym samym ostatni tom serii z komisarz Iwoną Banach w roli głównej. W tej części kobieta wraca do policji, ponieważ pragnie schwytać człowieka, który złamał jej karierę i życie. Mężczyzna tłumaczył swój ruch wyższym dobrem, oczywiście rozumianym na swój pokrętny sposób. Oficer CBŚP Mateusz „Matt” Grzeliński, bo o nim mowa, ściga zwyrodnialców, którzy korzystają z usług tajemniczego Klubu 526. I nie bacząc na nic, na własną rękę wymierza sprawiedliwość.

Mimo że Klub dzięki Iwonie przestał istnieć, skutki jego działalności nie przestały wpływać na jej życie. Banach doskonale wie, że kluczem do odnalezienia „Matta” jest jej partner. Krzysztof Grzeliński zaginął kilkanaście tygodni wcześniej, a obu mężczyzn łączy tajemnica z przeszłości. Iwona teraz musi przemierzyć całą Polskę. Podczas poszukiwań znowu dotknie zła, którego dopuszczają się ludzie, by skrzywdzić innych.  I zrozumie, że cokolwiek się stanie, jej życie zmieni się na zawsze.

Książkę złapiecie pod tym linkiem.

Odmęty śmierci Wojciech Wójcik
Odmęty śmierci na TaniaKsiazka.pl >>

Sięgając po Odmęty śmierci Wojciecha Wójcika dowiecie się, że każda rodzina ma swój wstydliwy sekret. Akcja książki rozpoczyna się w chwili, gdy pewna wdowa, Krystyna Kalinowska, odwiedza szpital psychiatryczny. Gdy wraca do domu, w którym mieszka całkiem sama, zostaje zamordowana. Co ciekawe, trzydzieści lat wcześniej, w tym samym mieszkaniu miał zginąć jej mąż Julian. Nie jest to do końca jasne, ponieważ według rodzinnej legendy pogrzebano pustą trumnę.

Laura, wnuczka Krystyny, nie uwierzyłaby w tę absurdalną historię, gdyby nie jeden fakt. W testamencie jej babci znajduje się jeden intrygujący zapis. Otóż pokaźną część spadku kobieta przepisała na detektywa specjalizującego się w zaginięciach. Nie wiedząc, co o tym myśleć, jedzie na grób dziadka i tam dowiaduj się, że babcia Krysia nigdy nie zapaliła mu ani jednego znicza. Co więcej… w tajemnicy przed światem i rodziną pielęgnowała zupełnie inny grób.

Fabułę komplikuje jeszcze jeden wątek. Otóż do szpitala psychiatrycznego trafia młody informatyk, który głośno krzyczy w nocy i gdy tylko nadarza się okazja, ucieka. Psychiatra Michał Tracz znajduje go pod oknami mieszkania Krystyny Kalinowskiej. Lekarz ma jeszcze jeden problem. Stan pacjenta, który wpada w szał za każdym razem, gdy usłyszy szumiącą wodę, znacznie się zaostrza.

Wszystkich bohaterów łączy tajemnica, której źródłem jest pewien tragiczny wypadek.

Książka czeka na Was w tym miejscu.

Ta dziewczyna Ruth Ware

Ta dziewczyna na TaniaKsiazka.pl >>

Ruth Ware sprzedała ponad 6,5 miliona egzemplarzy książek na całym świecie, dlatego możemy zakładać, że i Ta dziewczyna zyska status bestsellera w naszym kraju. Kim jest tytułowa dziewczyna? To podziwiana przez wszystkich, błyskotliwa, żywiołowa i czasem złośliwa April Clarke-Cliveden. To ona dość szybko wciągnęła Hannah do swojej paczki na studiach na Oksfordzie. Od początku pierwszego semestru wraz z Hugh, Willem, Emyly i Ryanem tworzyli zgraną grupę przyjaciół. Niestety, po koniec drugiego półrocza April już była martwa.

Dziesięć lat później były portier z Oksfordu, który został oskarżony i skazany za zamordowanie April, umiera w więzieniu, a Hannah i Will spodziewają się dziecka. Żyją sobie spokojnie do chwili, gdy Hannah otwiera drzwi pewnemu dziennikarzowi. Mężczyzna pokazuje jej nowe dowody w sprawie, które świadczą od tym, że zmarły Neville prawdopodobnie był niewinny. Te rewelacje skłaniają Hannah do zgłębienia tajemnicy śmierci przyjaciółki. Postanawia odnowić kontakt z paczką ze studiów i stwierdza, że coś ukrywają. I że jest to morderstwo.

Książka dostępna na tej stronie.

Gangway Grzegorz Dziedzic

Gangway na TaniaKsiazka.pl >>

Znany pisarz powieści kryminalnych, Robert Małecki, tak napisał o tej kontynuacji doskonale przyjętego i nagradzanego kryminału Żadnych bogów, żadnych panów: „Jedna z najciekawszych przygód literackich, jakie ostatnio przeżyłem. Polecam gorąco!”. Nie może zatem Gangway zabraknąć w naszym zestawieniu nowości kryminalnych maja. Jeśli lubicie kryminalne zagadki na tle mafijnych porachunków, ta książka jest dla Was (jak i poprzednia część).

Teodor Rucki wraca do tego Wietrznego Miasta po trzech latach tułaczki. Ma do wykonania ryzykowne zlecenie i jeśli mu się uda, do Chicago popłynie strumień szmuglowanej whisky, a on zarobi krocie. Jednak żeby stać się bogaczem, najpierw musi ten trunek ukraść niebezpiecznym typkom. Bossowi włoskiej mafii Johnny’emu Torrio i jego prawej ręce, niejakiemu Dużemu Alowi Capone.

Jednak Teodor ma też inny powód, by pojawić się w Chicago. Otóż zaginął jego przyjaciel, były ksiądz Roman Ogorzałek. Rucki na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie, w którą nikt inny nie chce się zainteresować. Ślady prowadzą go do środowiska miejscowej bohemy. Do kręgu spirytystów i żarliwych wyznawców nowych teorii społecznych, które mają zmienić oblicze świata.

Książkę znajdziecie tutaj.

Kto zabił kopciuszka? Alek RogozińskiKto zabił Kopciuszka? na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli jesteście fanami serii komedii kryminalnych Aleksandra Rogozińskiego Róża Krull na tropie, na pewno ucieszy Was majowe wznowienie książki pt. Kto zabił Kopciuszka?

Sympatyczna autorka powieści kryminalnych zostaje zaproszona na bal charytatywny, na którym bawią się również ludzie znani z pierwszych stron gazet. Udaną imprezę przerywa jednak straszne wydarzenie. Na balu zamordowano kobietę. I jak się szybko okaże, każdy z gości miał powód, by dokonać zbrodni, i każdy skrywa tajemnice. Wśród podejrzanych znajduje się również przyjaciel Róży, bloger Mario. Pisarka rozpoczyna więc własne śledztwo, by oczyścić dobre imię mężczyzny.

Książka czeka na tej półce.

***

Inne nowości kryminalne maja złapiecie w tym miejscu.

Czytajcie także: