Bestsellery i zestawieniaZapowiedzi i nowości

12 książek na jesień: kryminał, fantasy, romans, YA, ebook&audiobook – część 1

Polska złota jesień trwa tylko chwilę, a potem… później już tylko pada i świat robi się dziwnie ponury. Jednak, kiedy mamy w domu genialną, wspaniałą i niezwykle porywającą powieść, można ukryć się w ciemnej uliczce z seryjnym mordercą (jeżeli ktoś lubi), rzucić kilka zaklęć z Harrym Potterem lub dowiedzieć się, co młody pisarz z najnowszej książki Colleen Hoover robi 9 listopada. Poznajcie nowości książkowe i gorące zapowiedzi zbliżającej się jesieni. Dla każdego wybrałam coś z innego gatunku, sprawdźcie z kim i z “czym”, spotkacie się zanim spadnie pierwszy śnieg.

Nowości książkowe. Kryminalna jesień

1. Immunitet, Remigiusz Mróz

ImmunitetNajnowsza powieść młodego prawnika z Opola. Tym razem do Joanny Chyłki zwróci się jej kolega ze studiów. Sprawa, z którą zadzwoni będzie niezwykle trudna. Właśnie został najmłodszym sędzią Trybunału Konstytucyjnego, ale jego świat niedługo może runąć w gruzach. Prokuratura próbuje uchylić mu immunitet w związku z podejrzeniami o dokonanie morderstwa. Mężczyzna zaklina się, że nie znał ofiary i nigdy jej nie spotkał. Czy może liczyć na pomoc prawniczki, która zmaga się z własnymi demonami? To może być najtrudniejsza sprawa Chyłki, z jaką miała do tej pory do czynienia.

2. Lampiony, Katarzyna Bonda

LampionyNajnowsza książka Katarzyny Bondy ukaże się 12 października, ale już jest bestsellerem. Podobnie jak w przypadku Immunitetu, także tutaj mamy do czynienia z kolejnym tomem w kryminalnej serii. Tym razem trafiamy do Łodzi, gdzie grasuje podpalacz. Słynna profilerka, Sasza Załuska, będzie musiała działać naprawdę szybko, jeżeli nie chce, żeby cała Łódź stanęła w ogniu. Jednak rozwiązania sprawy nie ułatwią jej problemy osobiste i lęk, który tkwi w niej głęboko od dawna – strach przed płomienistym żywiołem.

3. Połączeni. Uwolnij mnie, Laurelin Paige

Połączeni. Uwolnij mnieLaurelin Paige, autorka głośnych (dosłownie) erotyków odpowiedziała na wołanie fanek trylogii E.L. James i stworzyła niezwykle pikantną serię Uwikłani. Jej książki z hukiem podbiły półkę z bestsellerami. W najnowszej powieści Paige z serii Połączeni poznajemy historię Gwen Anders. Główna bohaterka stara się utrzymać swoje życie w stanie całkowitej kontroli. Jednak, kiedy pozna przystojnego kobieciarza, JC, wszystko diametralnie się zmieni. Gwen wpadnie w wir szaleńczej i zmysłowej miłości i szybko zrozumie, że uczucia i namiętność, to coś, co trudno utrzymać w ryzach.

4. Manwhore, Katy Evans

ManwhoreKaty Evans, autorka Real, tym razem zabierze nas prosto na wywiad z niezwykle przystojnym, męskim i tajemniczym przedsiębiorcą z Chicago, Malcolmem Saintem. Bohaterka jej książki, Rachel Livingstone, jest dziennikarką, która dostała zadanie wyciągnięcia “brudnych faktów” z życia miejskiego playboya. O Saincie tak naprawdę nie wiadomo nic oprócz tego, że kocha kobiety i wystawne przyjęcia. Wkrótce okaże się, że pytania, które mu zada dziewczyna znacznie odbiegną od notatek, które zapisała sobie na kartce, a odpowiedzi, które padną, lepiej żeby zachowała dla siebie.

5. Nerve, Ryan Jeanne

NerveJedna z najbardziej oryginalnych historii, jaka pojawiła się na pólkach tej jesieni i w dodatku właśnie trafiła na ekrany polskich kin. Nastoletnia Vee wplątuje się w niezwykle niebezpieczną intrygę, kiedy zgadza się wziąć udział w grze internetowej, transmitowanej online. W trakcie rozgrywek, w których towarzyszy jej przystojny towarzysz, będzie musiała podjąć kilka trudnych wyzwań. Nie spodziewa się jednak, że z pozoru niewinna rozrywka zmieni się w całkiem poważną walkę o jej własne życie.

6. November 9, Colleen Hoover

November 9Colleen Hoover to jedna z najpopularniejszych pisarek zagranicznych na naszym rynku. Specjalizuje się w gatunku New Adult, a każda jej książka trafia na listę bestsellerów. Tym razem poznamy niezwykle oryginalną historię. Młody pisarz pewnego listopadowego dnia poznaje Fallon. Od tej pory staje się ona jego muzą. Ich losy zaczynają wzajemnie się przeplatać i powstają dwie historie, ta prawdziwa i ta spisana przez bohatera na papierze. Czy ich relacja ma szansę na szczęśliwy finał, którym Ben tak bardzo chciałby zwieńczyć swoją książkę?

Już jutro ukaże się druga część artykułu: 12 książek na jesień, które zamienią deszcz i szarugę w upalny dzień na plaży