rupi

Rupi Kaur - Słońce i jego kwiatyTomik wierszy Rupi Kaur Mleko i miód przez wiele tygodni utrzymywał się na listach bestsellerów New York Times’a i Amazona. W chwili obecnej wciąż jest na wysokim 7. miejscu najlepiej sprzedających się książek księgarni Amazon, a od jego premiery minęły niemal trzy lata. Nic więc dziwnego, że oczekiwanie na drugi tomik poezji tej niezwykłej autorki było tak ogromne. I wreszcie cierpliwość fanów zostanie nagrodzona. The Sun and Her Flowers w wersji anglojęzycznej pojawi się 3 października. A o czym będzie?

Rupi Kaur – poetka, która chwyta za serca miliony 

Rupi Kaur jest poetką i ilustratorką. Jej wiersze są jak świeży powiew powietrza nie tylko w poezji, ale także w literaturze. Prostymi słowami, pełnymi dwuznaczności i ukrytych znaczeń pokazała, o co w poezji tak naprawdę chodzi. Stworzyła wiersze niezwykle głębokie, poruszyła miliony serc, a jednocześnie udowodniła, że poezja jest dla każdego. Każdy może wziąć z niej dokładnie, to co pasuje do jego życia, znaleźć odpowiedzi na własne pytania, których przecież Rupi nigdy nie usłyszała.

to jest recepta na życie
powiedziała moja matka
jak tuliła mnie w ramionach, kiedy płakałam
mówiła: pomyśl, o tych kwiatach, które sadzisz w ogrodzie
każdego roku.
one nauczą cię,
że ludzie tak jak kwiaty,
muszą zwiędnąć,
stracić liście
i uschnąć,
a potem zapuszczą znowu korzenie,
zaczną rosnąć
i wreszcie zakwitną.

The Sun and Her Flowers – Rupi Kaur

Rupi Kaur

źródło: www.rupikaur.com

Zapuszczanie korzeni 

W pierwszym tomiku poezji Rupi stanęła murem za kobietami, za ich siłą i zdolnością do przetrwania najgorszego, życiowego sztormu. Mówiła: „są gładkie jak mleko, zwarte jak miód i potrafią znaleźć w sobie siłę, która je uzdrowi.”

W tomiku The Sun and Her Flowers – Słońce i jego kwiaty Rupi ponownie wkracza do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy i opowiada o wielkiej podróży, jaką jest dorastanie i uzdrawianie samego siebie. Mówi o tym, jak ważne są nasze korzenie i dlaczego trzeba je pielęgnować, a także o tym, że nawet będąc uchodźcą, trzeba znaleźć w sobie siłę, żeby wstać i znaleźć dom, przede wszystkim w sobie.

Powiązane: MLEKO I MIÓD RECENZJA, RUPI KAUR

Narysuj teraz swoje serce

The Sun and Her Flowers – Słońce i jego kwiaty jest już bestsellerem Amazona, będąc dopiero w zapowiedziach. Niewątpliwe jest to dowód na to, że świat potrzebuje poezji i potrzebuje głosu Rupi.

Rupi Kaur jest poetką, pisarką i ilustratorką. Mieszka w Kanadzie. Od dziecka wykazywała wrażliwość artystyczną. Kiedyś, w wieku pięciu lat jej mama dała jej do ręki pędzel i powiedziała: “Narysuj teraz swoje serce”. Rupi powie później, że traktuje swoje życie, jak ten właśnie rysunek, wciąż rysuje swoje serce i jest w artystycznej podróży.

Mleko i miód - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Milionowy nakład 

Tomik poezji Mleko i miód sprzedał się już na całym świecie w ponad milionowym nakładzie i został przetłumaczony na 30 języków. Autorka porusza różne tematy od miłości, po traumę, od szukania wybaczenia, do znajdywania go w sobie samym. Ma za sobą wiele traumatycznych doświadczeń, jednak wciąż największą uwagę zwraca na życie innych ludzi i o nim stara się opowiadać. Niewątpliwie serce, które rysuje od dziecka, jest niezwykle wrażliwe i piękne.

Pierwszy tomik wierszy Rupi Kaur znajdziecie w tym miejscu.