Wypalić Chrom - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowy zbiór opowiadań od Williama Gibsona to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury science fiction. Ten amerykański pisarz skradł serca Czytelników na całym świecie i jest uznawany za jednego z głównych twórców cyberpunku. To jemu zawdzięczamy pojęcie „cyberprzestrzeni”. Warto też wspomnieć, że to Gibson opisał koncepcję Internetu i wirtualnej rzeczywistości na długo przed tym, nim powstały te technologie. Nic więc dziwnego, że jego książki niezmiennie cieszą się ogromną popularnością, a każda nowość rozchodzi się niczym świeże bułeczki. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z jego twórczością, gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Nowy zbiór opowiadań od Williama Gibsona – Wypalić Chrom

Zbiór pt. Wypalić Chrom to doskonałe połączenie krótkich form, w których autor czuje się najlepiej. Połączone jedną okładką stanowią zarówno elegię, jak i satyrę społeczną. Wiele tych tekstów jest doskonałym odzwierciedleniem tego, jak obecnie redefiniuje się współczesne science fiction. To jednak nie wszystko. W najnowszej publikacji Gibsona odbiorcy znajdą początek wielu dróg, którymi może podążyć literatura.

Wypalić Chrom to nie tylko tytuł całego zbioru opowiadań, to również jedno z opowiadań, które Czytelnicy znajdą w środku. To historia kobiety, która pochodzi z ulicy. Los przez pewien czas był dla niej tak łaskawy, że bohaterce udało się zgromadzić ogromną sumę pieniędzy. Swojego majątku dorobiła się, prowadząc własny interes. Wielu mogłoby zarzucić jej, że to, co robi, jest nielegalne. Ale tak naprawdę definiuje to wskaźnik popularności.

Fortuna kobiety spoczywa w komputerze. Jednak istnieją bandyci i włamywacze, potomkowie dzisiejszych hakerów, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Udaje się im włamać do pilnie strzeżonego systemu i pozbawiają bohaterkę majątku jej życia. A bez pieniędzy staje się ona tak bezbronna, że nie jest w stanie przetrwać na ulicy choćby jednego dnia. Miłośnicy klasycznych, cyberpunkowych klimatów, będą zachwyceni nie tylko tą historią, ale również pozostałymi.

Książkę pt. Wypalić Chrom znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury science fiction.