Nowość od Bernarda Miniera nosi tytuł Noc i jest już dostępna również na polskim rynku. To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury kryminalnej i powieści sensacyjnych. Warto tutaj wspomnieć, że autor ma na swoim koncie już sporo sukcesów w branży. Debiutował powieścią Bielszy odcień śmierci, za którą otrzymał Prix Polar na festiwalu w Cognac, za najlepszą francuską powieść 2011 roku. Następnie ten sam tytuł doczekał się ekranizacji, która również odniosła wielki sukces wśród odbiorców. Grupa fanów pisarza wciąż rośnie, a jego książki cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory przetłumaczono je aż na 14 języków, a liczba zainteresowanych wydawnictw i krajów zwiększa się sukcesywnie. Czego mogą spodziewać się Czytelnicy po jego najnowszej powieści? Przekonajcie się sami!

Nowość od Bernarda Miniera – jak mroczna może okazać się Noc?

Główną bohaterką powieści jest inspektor norweskiej policji, Kirsten Nigaard. Kobieta prowadzi śledztwo na platformie wiertniczej, na Morzu Północnym. To właśnie tam doszło do morderstwa jednej z pracownic. Na zwołanej zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. Kiedy Kirsten sprawdza jego kabinę, znajduje tam plik zaskakujących zdjęć. Kilka dni później odwiedza biuro Martina Servaza, mieszczące się w Tuluzie. Okazuje się, że nieobecny mężczyzna nazywa się Julian Hirtmann, dokładnie tak samo, jak nieuchwytny i psychopatyczny morderca. Morderca, którego komendant ściga już od kilku lat. Jest jeszcze coś. Servaz na fotografiach rozpoznaje siebie. Jednak jedno zdjęcie jest szczególne. Przedstawia ono dziecko, a na odwrocie widnieje podpis Gustav.

Dwójka policjantów wbrew własnej woli, rozpoczyna mrożącą krew w żyłach podróż. Na jej finiszu czeka bezlitosny wróg, który nie cofnie się przed niczym. I jest gotowy zamienić ich życie w prawdziwe piekło.

Nowość od Bernarda Miniera pt. Noc znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom nietuzinkowych i zaskakujących kryminałów. Autor po raz kolejny udowadnia, że jego sukces nie jest kwestią przypadku. Zatem jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości.