Obgadywanie świata Jurek Owsiak

Obgadywanie świata to podróż po życiu Jurka Owsiaka. Dosłownie i w przenośni, bowiem na tę niezwykłą książkę składają się wspomnienia z wypraw, które stanowiły ważną część biografii założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Życie Jurka Owsiaka to niekończąca się podróż. Nieważne, czy odbywa się ona tramwajem i kończy na plaży za miastem, czy nogi niosą na drugi koniec świata. Bycie w trasie i ciągła zmiana towarzyszą Owsiakowi już od najmłodszych lat. Dzięki jego książce mamy okazję stać się częścią tej drogi. Owsiak przy okazji realizacji różnych projektów zjeździł kawał świata. Tworzył w tym czasie telewizyjne programy, pracował dla WOŚP-u i organizował polskie przystanki Woodstock. Po latach postanowił pierwszy raz podzielić się swoimi wspomnieniami. Jesteście ciekawi przygód Owsiaka? To wsiadajcie na pokład, bo jest co zwiedzać!

Obgadywanie świata – podróże swojskiego chłopaka

Książka Jurka Owsiaka prowadzi Czytelnika po różnych zakątkach ziemi. Mamy tu relacje z Ameryki, Norwegii, Sahary, Himalajów, Wietnamu i wielu innych, bardziej lub mniej egzotycznych miejsc. Ale są także wspomnienia z włóczęg po Polsce, młodzieńczych eskapad pociągiem czy dziecięcych wypraw na plażę. A wszystko to, aby pokazać, co ukształtowało charakter jednego z bardziej niezwykłych i na swój sposób kontrowersyjnych osób publicznych w naszym kraju.

Młodsi Czytelnicy za sprawą Obgadywania świata mogą dowiedzieć się, że szanowany autostopowicz, za czasów komuny, musiał mieć przy sobie specjalną książeczkę. Od kulis obejrzą też prawdziwy festiwal Woodstock. Starsi zaś powrócą do znajomych lat młodości i przypomną sobie echa hipisowskiego życia. Podczas lektury tej książki nie raz zaśmiejecie się w głos, bo choć Owsiak pisze o dalekich krajach, to nie traci swojskiej perspektywy, którą tak w nim lubimy.

Obgadywanie świata – pozytywny przekaz

Jurek Owsiak ma niewątpliwy talent do barwnego opowiadania historii. Każda jego podróż to morze anegdot, przepełnionych humorem oraz dystansem do świata i ludzi. Owsiak nie przebiera w słowach, rzuca dowcipami i w charakterystycznym dla siebie stylu mówi o tym, co widział i przeżył. A ma o czym opowiadać! Autor przeprowadza nas przez miejsca i lata, z równą atencją traktując opowieści o Himalajach, podróżach autostopem po komunistycznej Polsce czy wyprawy po bimber – nieodłączną części każdej prywatki.

Książka okraszona jest zdjęciami, które świetnie oddają klimat luzackiej atmosfery przygód Owsiaka i jego przyjaciół. Obgadywanie świata jest pozytywną historią o tym, że w życiu można robić ciekawe i dobre rzeczy. Wystarczy tylko pozbyć się uprzedzeń, otworzyć na nowe i po prostu ruszyć przed siebie.

Kup książkę Obgadywanie świata Jurka Owsiaka w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>

Ocena Malwiny
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto, by historię tej osoby poznał każdy czytelnik, bez względu na zainteresowania? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Książka Jurka Owsiaka prowadzi Czytelnika po różnych zakątkach ziemi – mamy tu relacje z Ameryki, Norwegii, Sahary, Himalajów, Wietnamu i wielu innych, bardziej lub mniej egzotycznych miejsc. Ale są także wspomnienia z włóczęg po Polsce, młodzieńczych eskapad pociągiem czy dziecięcych wypraw na plażę. A wszystko to, aby pokazać, co ukształtowało charakter jednego z bardziej niezwykłych i na swój sposób kontrowersyjnych osób publicznych w naszym kraju.