Opowiadanie Zadie Smith

Opowiadanie Zadie Smith z akcją w Sopocie to dwie dobre wiadomości dla polskich czytelników. Ponieważ po pierwsze oznacza to, że brytyjska pisarka stworzyła nową historię. Po drugie jego akcja rozgrywa się właśnie w polskim mieście, Sopocie. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości Zadie Smith, która nie bez powodu uważana jest za jedną z najważniejszych, współczesnych brytyjskich pisarek. Dlaczego akcja najnowszego opowiadania rozgrywa się w Sopocie? Tego i kilku innych szczegółów dowiecie się, czytając dalej!

Opowiadanie Zadie Smith

fot. David Shankbone

Opowiadanie Zadie Smith w Sopocie – co wpłynęło na decyzję?

Przede wszystkim największe znaczenie miała tu zeszłoroczna wizyta pisarki w tym polskim mieście. Smith uczestniczyła tam w festiwalu Literacki Sopot. Miasto tak bardzo przypadło jej do gustu, że teraz czytelnicy mogą zapoznać się z efektami tej fascynacji. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla polskich czytelników. Najnowsza historia Smith nosi tytuł Dialektyka i jako pierwsi na świecie zapoznają się z nią odbiorcy w Polsce. Opowiadanie pojawi się w najnowszym numerze czasopisma Książki. Magazyn do czytania. Dobra wiadomość jest taka, że jest już on dostępny w sprzedaży. Poza tym najnowsze dzieło autorki zostanie również umieszczone w najnowszej książce, nad którą pracuje pisarka, Grand Union. Będzie to zbiór krótszych form właśnie, a jej światowa premiera przewidywana jest na początek października. Zaś polskie tłumaczenie książki ma być dostępna od 13 listopada bieżącego roku.

Opowiadanie Zadie Smith w Sopocie to bez wątpienia miły gest i ukłon pisarki w stronę polskich czytelników. W związku z tym koniecznie dajcie nam znać, czy macie zamiar sięgnąć po tę historię? Poza tym to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książkami tej pisarki. Dziś jest doskonały moment, by nadrobić te zaległości. A gwarantujemy, że nie pożałujecie! Zadie Smith to jeden z ważniejszych głosów brytyjskiej literatury, ale także światowej.

Książki tej pisarki znajdziecie tutaj. Koniecznie sprawdźcie, co takiego mają w sobie, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.