Zadie Smith

Białe zęby - sprawdź na TaniaKsiazka.plZadie Smith zapowiada nową powieść, tym razem z gatunku historycznego. Czytelnicy na całym świecie autorkę kojarzą głównie z debiutanckiej powieści pt. Białe zęby. Książka ta została także zekranizowana w postaci miniserialu. Jednak w swoim dorobku ma ona również kilka innych tytułów, którymi skradła serca całej rzeszy odbiorców oraz krytyków. O jej talencie świadczą niezaprzeczalnie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, które zebrała w swojej karierze. Tym razem Brytyjka dla swoich fanów przygotowała całkiem ciekawą i zaskakującą informację. Koniecznie czytajcie dalej, jeśli chcecie poznać więcej szczegółów.

Zadie Smith zapowiada nową powieść – pierwsza książka historyczna w dorobku pisarki

Zgadza się, najnowsza powieść nosić będzie tytuł The Fraud, a jej akcja zostanie osadzona w przeszłości. Inspiracją do powstania książki były oczywiście prawdziwe wydarzenia, mające miejsce między latami 30. a 70. XIX wieku w północno-zachodnim Londynie. Wtedy jeszcze miasto nie było tak ogromną aglomeracją, a jego ulice graniczyły z polami. A Shoot-Up Hill w Kilburn nosiło nazwę na cześć pewnego rabusia.

Zadie Smith

Źródło: Wikimedia Commons

Niestety nawet wstępna data premiery nie jest jeszcze znana. Możemy się domyślać, że na najnowszą książkę Smith przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wszystko dlatego, że autorka podpisała obecnie umowę aż na dwie publikacje. Zgodnie z terminarzem, w pierwszej kolejności odbiorcy będą mieli możliwość zapoznania się ze zbiorem opowiadań. Światło dzienne ma on ujrzeć w 2019 roku. Dopiero później autorka rozpocznie prace nad zapowiadanym The Fraud.

Oto jak sama pisarka komentuje najnowsze przedsięwzięcia:

Jestem zachwycona, że opublikuję moją nową powieść w Hamish Hamilton i że po raz pierwszy zostaną zebrane w książce moje opowiadania. Jestem z tym imprintem – i z wydawcą Simonem Prosserem – odkąd miałam 24 lata. Czuję się szczęśliwa, że wciąż jestem w tak długim i nieprzerwanym związku z tak ważnym i innowacyjnym zakątkiem brytyjskiego rynku wydawniczego.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać. Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książkę pt. Białe zęby znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!