Dan Brown

Zgadza się! Nowa powieść nosić będzie tytuł Origin. Dan Brown zapowiedział, że pracuje właśnie nad kolejną książką, której bohaterem będzie nie kto inny, jak sam Robert Langdon. Cieszycie się?  Jej premiera przewidywana jest na 26 września przyszłego roku. Bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla wszystkich fanów pisarza.

Dan Brown – kilka słów o swojej twórczości

Dwa lata temu, w jednym z wywiadów autor wypowiedział się na temat pisania następująco: Z każdej książki, którą piszę, rodzą się pomysły na kolejne trzy albo cztery, więc nie braknie materiału dla Roberta Langdona na tym świecie. Symbole, religia, spiski – wszystko to stanowi bogaty świat do odkrycia. Chciałbym tylko pisać te książki szybciej. Myślę, że wielu autorów ma lepsze tempo, ale nie ja. To wymaga ogromnej ilości badań. Na każdą jedną stronę, którą możecie przeczytać w książce, piszę dziesięć, które są wyrzucane do kosza. Nie wiem więc, jak wiele książek zdążę jeszcze napisać. Tym bardziej cieszy nas fakt, że autor zebrał w końcu potrzebny materiał, dzięki któremu już w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się nową powieścią.

Origin – czego się spodziewać?

Jak zapewnia wydawca, książka będzie pełna typowych tematów, które Dan Brown porusza w twórczości. Czytelnicy mogą więc liczyć na spiski, symbole, religię, naukę, architekturę oraz historię. Wiemy też, że bohater, Robert Langdon, będzie musiał zmierzyć się z dwoma odwiecznymi pytaniami, które zadaje sobie ludzkość. Dokona również przełomowego odkrycia, dzięki któremu będzie mógł udzielić na nie odpowiedzi.

Cóż. Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Zważywszy jednak na dotychczasowe sukcesy powieści Dana Browna można przypuszczać, że i Origin będzie jedną z gorętszych premier 2017 roku.

Tutaj znajdziesz wszystkie książki autorstwa Dana Browna.