Ostatnia milaOstatnia mila – najnowsza powieść, której autorem jest David Baldacci na polskim rynku pojawi się już 18 stycznia 2017 roku. To bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich miłośników kryminalnej serii z udziałem Amosa Deckera – głównego bohatera. Ostatnia mila to bowiem już druga część przygód agenta FBI, który posiada niezwykłą umiejętność nabytą w skutek groźnego wypadku. Otóż mężczyzna niczego nie zapomina. Dla kogoś, kto pracuje jako śledczy taki dar może okazać się błogosławieństwem i kluczem do zawodowej kariery. Jak się jednak okazuje, życie z brutalnymi obrazami dokonanych zbrodni, których nie można wymazać z pamięci, nie należy do najłatwiejszych.

Ostatnia mila – opis fabuły

Melvin Mars został skazany na śmierć pod zarzutem zamordowania własnych rodziców. Mijają jego ostatnie godziny życia, skazany w napięciu odlicza kolejne minuty, które przybliżają go do śmierci. I nagle staje się coś niebywałego. Pojawia się ktoś, kto całą winę za zbrodnię bierze na siebie. Amos Decker w służbie FBI musi sprawdzić, czy przedstawiona wersja wydarzeń jest prawdziwa. Czy obdarzony niezwykłymi umiejętnościami mundurowy ocali życie niewinnego człowieka? Ponadto Amos w całej sprawie zaczyna dostrzegać pewien wzorzec, łączący się z jego własnym życiem. Kiedy okazuje się, że zniknęła jego koleżanka, dochodzenie staje się niezwykle poważne.

Warto wspomnieć, że pierwszy tom, w którym pojawiła się postać Deckera nosi tytuł W pułapce pamięci. Sam autor przyznał też, że pracuje właśnie nad trzecim tomem całej historii pt. The Fix. Fani pisarza mają więc wiele powodów do radości. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z pierwszym tomem W pułapce pamięci. Gorąco polecamy i przypominamy, że drugi tom pt. Ostatnia mila w sprzedaży pojawi się już 18 stycznia bieżącego roku.