Sprawa leworęcznej lady - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Sprawa leworęcznej lady to już drugi tom serii o Enoli Holmes, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wspomniana książka na polskim rynku pojawi się w sprzedaży już 3 października 2019 roku. Tym samym jest to doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicieli twórczości Nancy Springer. Poza tym to nie jedyne dobre informacje dla fanów młodszej siostry Sherlocka. Bo jak się okazuje, trwają właśnie prace nad filmową adaptacją bestsellerowej serii. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Sprawa leworęcznej lady - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Sprawa leworęcznej lady – kilka słów o książce i adaptacji filmowej

Firma producencka, która jest odpowiedzialna za wspomniany projekt, to Millie Bobby Brown, PCMA Productions. To właśnie oni ogłosili całkiem niedawno pełną obsadę filmu. I tak główną rolę nastoletniej detektyw zagra założycielka firmy, Millie Bobby Brown. Widzowie z pewnością kojarzą ją ze słynnej roli Jedenastki w popularnym serialu Stranger Things. Oto co aktorka ma do powiedzenia na temat książkowej serii Nancy Springer:

Pełna mocy, zdolna i inteligentna… Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz.  

Starszego brata bohaterki, Sherlocka Holmesa, zagra również światowa gwiazda, znana także z serialu Netflixa. Będzie to Henry Cavill, który wcielił się w pogromcę potworów, Wiedźmina. Natomiast Helena Bonham Carter, znana m.in. z Alicja po drugiej stronie lustra, Jak zostać królem czy Harry Potter wcieli się w matkę rodzeństwa.

Na polskim rynku książki ukazują się za sprawą wydawnictwa Poradnia K, które wykupiło prawa do całej serii, w której skład wchodzi aż sześć części. Poza tym, jak wiadomo, kolejny, trzeci tom ma być dostępny w sprzedaży już w listopadzie tego roku.

O czym zaś opowiada Sprawa leworęcznej lady? Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia lady Cecily. A przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje bycia leworęcznym w wiktoriańskim społeczeństwie. A także, co to znaczy „proletariat”.

Przypominamy, że książka pt. Sprawa leworęcznej lady będzie dostępna w sprzedaży od 3 października bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj.