KryminałRecenzje

Oszukana – recenzja książki Magdy Stachuli

Oszukana Magdy Stachuli to kolejna książka w dorobku Autorki. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Magdy, mam również nadzieję, że nie ostatnie.

Oszukana - znajdź na taniaksiazka.pl

A tutaj mapka z zaznaczonymi miejscami akcji

Parę słów o książce

Główną bohaterką jest 23-letnia Lena, która mieszka w domku nad jeziorem z chłopakiem Nikodemem i uroczym psem, Biszkoptem. Dziewczynę ścigają demony przeszłości, więc taka sielska kryjówka jest jej zdecydowanie na rękę. Lena pochodzi z niewielkiej miejscowości pod Lublinem. Zanim poznała Nikodema los rzucił ją do Krakowa, gdzie miała rozpocząć wymarzone studia fotograficzne. Wynajmowała pokój u Emila, z którym nawiązała romans.

Pewnego dnia dziewczyna znika. Emil jest, lekko mówiąc, załamany. Po paru miesiącach od zaginięcia z wiadomości dowiaduje się, że niedaleko rodzinnej miejscowości Leny rzeka wyrzuciła na brzeg zwłoki mężczyzny. Emila poraża myśl, że skoro dziewczyna zniknęła, to musi mieć z tym coś wspólnego…

Tymczasem Lena zaczyna tracić poczucie bezpieczeństwa, zaczyna być podejrzliwa. Zaczyna rozważać, czy nie wyznać prawdy o sobie Nikodemowi, ale nie wie, że i on ma swoje sekrety.

Oszukana – recenzja książki

Jeśli macie zamiar sięgnąć po tę pozycję, zarezerwujcie sobie cały wieczór. Gwarantuję, że przepadniecie! Każdy rozdział książki pisany jest z punktu widzenia innej postaci, Leny, Nikodema lub Emila. Co więcej – nie jest pisana chronologicznie. Aby lepiej poznać losy naszych bohaterów, cofamy się w czasie.

Co mogę powiedzieć o bohaterach właśnie? Lena jest wyraźnie przerażona. Niepokoi ją każdy szelest. Te uczucia naprawdę się udzielają, ścisk w żołądku gwarantowany! Nikodem z kolei to facet po czterdziestce, ma problemy z psychiką, ale i z własną matką. Cóż, nadopiekuńcza rodzicielka potrafi namieszać, nie tylko w głowie. 😉

Książka poza tym jest bardzo ładnie wydana. Tłoczone, błyszczące napisy, okładka przyciągająca wzrok. Miałabym zastrzeżenie do literówek w treści, ale bez przesady. 😉

Oszukana to naprawdę dobry thriller! Fabuła wciąga od pierwszych stron! Jeśli macie ochotę na porządną dawkę emocji, to nie sięgajcie po rozreklamowane ostatnimi czasy tytuły, ale koniecznie sięgnijcie po Oszukaną. Kilka poprzednich książek pani Stachuli również czytałam, więc mogę powiedzieć, że Autorka trzyma poziom! Nieoklepana tematyka, nieoczywiste zwroty akcji, mylenie tropów… A uczucie napięcia i strachu może się udzielać! To są powody, dla których powinniście skusić się na Oszukaną.

Książkę Oszukana znajdziecie tutaj.

Moja ocena
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 8/10
  Czy książka nadaje się na prezent? - 8/10
 • 8/10
  Wizualna ocena książki - 8/10
8.5/10

Fragment recenzji

Jeśli macie zamiar sięgnąć po tę pozycję, zarezerwujcie sobie cały wieczór. Gwarantuję, że przepadniecie! Każdy rozdział książki pisany jest z punktu widzenia innej postaci, Leny, Nikodema lub Emila. Książka poza tym jest bardzo ładnie wydana. Tłoczone, błyszczące napisy, okładka przyciągająca wzrok. Oszukana to naprawdę dobry thriller! Fabuła wciąga od pierwszych stron!