Ekranizacje i adaptacje

„Pan Mercedes” doczeka się ekranizacji!

pan mercedesFani Stephena Kinga mają ostatnio wiele powodów do radości, ponieważ na księgarniane półki trafiają, co raz to nowe powieści tego wybitnego autora. I tym razem mamy dobrą wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników serii Pan Mercedes. Otóż sieć Audience Network zapowiedziała, że owy cykl zostanie zekranizowany. Będzie to serial, składający się z 10 odcinków. Premiera zapowiedziana jest na 2018 rok a już teraz czytelnicy mogą poznać aktorów, którzy wcielą się w rolę ich ulubionych bohaterów.

I tak, w emerytowanego policjanta a zarazem prywatnego detektywa, Billego Hodgesa, wcieli się 61-letni Brendan Gleeson, znany między innymi ze swojej roli w Harrym Potterze (jako Szalonooki Moody). W roli szalonego kierowcy-mordercy, Brady’ego Hartsfielda, zobaczymy Antonyego Yelchina, który na swoim koncie ma już rolę w filmowej adaptacji powieści Kinga pod tytułem Kraina wiecznego szczęścia, oraz występy w słynnym serialu Star Trek.

Mniej zadowalającą informacją może okazać się fakt, że jednym z producentów wykonawczych będzie Jack Bender. Bo chociaż na swoim koncie ma już sukces jako współtwórca serialu Zagubieni, to również miał on wkład w ekranizację innej powieści Kinga, Pod kopułą, która okazała się niezłą klapą.

Zachodnie media donoszą, że 10 odcinkowy serial dotyczyć będzie jedynie pierwszej części całego cyklu Pan Mercedes. Istnieje więc szansa, że jeśli ekranizacja ta spotka się z uznaniem i entuzjazmem widzów, producenci podejmą się pracy nad kolejnymi częściami, na które z pewnością nie zabraknie im materiałów.

Przypominamy, że 15 czerwca przewidywana jest premiera ostatniej książki Stephena Kinga z cyklu Pan Mercedes, która nosi tytuł Koniec warty i w Polsce ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros.

Informacja o ekranizacji oraz zbliżająca się premiera z pewnością sprawiają, że fani twórczości Kinga mają mnóstwo powodów do radości.