Ekranizacje i adaptacje

Kolejny krok w sprawie ekranizacji „Syna” Jo Nesbø

jonesboDokładnie 2 lata temu fani Jo Nesbø mieli okazję zetknąć się z pierwszymi informacjami na temat planowanej ekranizacji jednej z powieści mistrza kryminału pod tytułem Syn. Wtedy to mówiło się o spotkaniu autora powieści z Channingiem Tatuumem, który rzekomo miał wykupić prawa do ekranizacji dzieła. Chodziły też pogłoski, że stanie on za kamerą jak i również to on miał zagrać główną rolę. Tych informacji jednak nie potwierdzono do tej pory.

Znane są natomiast nowe i pewne już informacje. Jake Gyllenhaal (aktor) oraz Denis Villeneuv (reżyser) to dwa nazwiska, które powiązane będą z produkcją filmu Syn. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich fanów, którzy niecierpliwie oczekują ekranizacji. Obaj panowie współpracowali już ze sobą przy tak znanych produkcjach jak Labirynt oraz Wróg. Chociaż dołączają do ekipy odpowiedzialnej za produkcję, nie jest jednoznaczne określone, że Gyllenhall w niej zagra a Villeneuv zajmie stanowisko reżysera.

Duet podkreślił, że to właśnie między innymi dla takich kontrowersyjnych i prowokacyjnych produkcji jak Syn założyli firmę producencką. Dlaczego ich wybór padł akurat na tę historię? Obaj zgodnie twierdzą, że pod warstwą mroku i przemocy można dostrzec uniwersalną opowieść o zwykłym człowieku, który poszukuje prawdy.

Kolejnych szczegółów z pewnością można spodziewać się w kolejnych miesiącach, jednak na samą premierę ekranizacji zapewne trzeba będzie jeszcze poczekać. Wszystkim fanom Jo Nesbø życzymy dużo cierpliwości! I z niecierpliwością czekamy na kolejne szczegóły, które przybliżą nam całą wizję produkcji.