Pazur sprawiedliwości - kup na TaniaKsiazka.pl

Pazur Sprawiedliwości – najnowsza książka niemieckiej pisarki Leonie Swann do kupienia w polskich księgarniach! Dzieło, znanej już na naszym rodzimym rynku wydawniczym autorki, dostępne jest od 13 czerwca bieżącego roku. Natomiast w poprzednich latach polscy Czytelnicy mieli możliwość sięgnięcia także po takie utwory Leonie jak: Sprawiedliwość owiec (2006), Triumf owiec (2011), czy Krocząc w ciemności (2016).

Poprzednie książki Leonie Swann przyjęły się u nas znakomicie i otrzymały wiele pochlebnych recenzji. Twórczość Niemki wnosi do literatury kryminalnej wiele świeżości. Porzuca ona bowiem utarte w kryminałach schematy na rzecz oryginalnych historii. Z bohaterami, których tworzy nie sposób spotkać się w tym gatunku literackim. Wszystkich fanów twórczości Leonie Swann ucieszy zapewne fakt, że nowa książka, Pazur Sprawiedliwości, napisana została w podobnym tonie jak jej poprzedniczki.

Pazur sprawiedliwości – opis fabuły

Docelowym miejscem akcji książki Pazur Sprawiedliwości jest brytyjskie miasto studenckie Cambridge. Tu właśnie dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia. Po upadku z wieży kościoła ginie jeden ze studentów. Jednak nie wszyscy są przekonani, że to był zwykły wypadek.  Padają podejrzenia, że  za śmiercią młodzieńca musi stać jakiś tajemniczy morderca. W tym momencie do akcji wkracza wykładowca Uniwersytetu w Cambridge, Doktor Augustus Huff.  To właśnie on podejmuje się rozwikłania tajemniczej zagadki, jaka spadła na to spokojne miasteczko.

Sama postać Doktora Augustusa Huffa byłaby zbyt konwencjonalna dla niemieckiej autorki. Dlatego też nie jest on osamotniony w swoich detektywistycznych poczynaniach. Wspiera go należąca do zmarłego studenta afrykańska papuga żako o imieniu Gray. Współpraca z arogancką papugą nie należy do najłatwiejszych, ale jest ona kluczem do rozwikłania zagadki. Okazuje się także, że jest to ptak niezwykle uzdolniony, charakteryzujący się dużym sprytem. Tylko wspólnymi siłami Doktor Augustus Huff i papuga Gray są w stanie poznać tożsamość mordercy z Cambridge.

Jeżeli należycie do odbiorców zaznajomionych z dziełami Leonie Swann to z pewnością się nie zawiedziecie. Pozostałych Czytelników gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Pazur Sprawiedliwości, jak również po pozostałe książki tej znakomitej autorki.