Peter JacksonSłynny reżyser, Peter Jackson, ponownie rozpoczął prace nad ekranizacją dużej serii fantasy. Zapewne większość z was miała przyjemność zapoznać się z filmową wersją Władcy Pierścieni czy Hobbita. Sądząc po popularności owych ekranizacji oraz mistrzowskim talencie ich twórcy, spodziewać się można kolejnego hitu. Co tym razem wziął na warsztat Jackson? Przekonajcie się sami!

Peter Jackson i najnowszy projekt

Tym razem reżyser zajął się serią Mortal Engines, której autorem jest Philip Reeve. W jej skład wchodzą aż cztery części. Peter zdecydował się na razie na realizację filmu opartego na pierwszej z nich, pt. Żywe Maszyny. Studio Universal Pictures zapowiada premierę na 14 grudnia 2018 roku, zaś prace nad produkcją mają rozpocząć się już wiosną przyszłego roku w Nowej Zelandii. Za kamerą stanie Christian Rivers, który jest bliskim współpracownikiem Jacksona. Natomiast za scenariusz odpowiadać będą Fran Walsh, Philippa Boyens oraz sam Peter. Ponadto będzie on również producentem.

Żywe Maszyny to historia, rozgrywająca się w dalekiej przyszłości na Ziemi. Trwa wojna pomiędzy miastami, które starają się uzyskać dostęp do malejących surowców. Głowni bohaterowie, Tom i Hester zajmują się dwoma, zupełnie różnymi zajęciami. Ona jest zabójczynią, która ściga swoje ofiary po ulicach Londynu. On piastuje funkcję czeladnika cechu historyków i pewnego dnia staje na drodze dziewczyny. Tak zaczyna się ich przygoda. Już wkrótce okazuje się, że Londyn nie będzie ich domem. Oboje muszą stawić czoła potężnemu spiskowi, śmiercionośnej broni oraz potwornej groźbie, jaka zawisła nad światem. Jednak największą walką okaże się zmaganie z własnym strachem. Czy wyjdą z tego zwycięsko?