Ekranizacje i adaptacjeScience fiction

Phillip K. Dick – powstanie mini serial na podstawie jego twórczości!

Phillip K. Dick

Mini serial na podstawie twórczości Phillipa K. Dicka

Phillip K. Dick – tego autora powieści science fiction znają z pewnością wszyscy miłośnicy gatunku. To dzięki niemu w księgarniach można trafić na tak znakomite powieści jak Pamięć absolutna, Raport mniejszości czy Boża inwazja. Teraz za sprawą mini serialu, którego premiera ma mieć miejsce na platformie Channel 4, jego twórczość trafi z pewnością do jeszcze większego grona odbiorców. Dla obecnych fanów autora jest to z pewnością nie lada gratka.

Projekt przewiduje przeniesienie twórczości Phillipa K. Dicka w oparciu o kilka różnych opowiadań. Serial ma przedstawiać całe uniwersum stworzone przez autora, a każdy odcinek będzie reprezentował oddzielną historię. Twórcy projektu chcą pokazać wizjonerstwo Dicka oraz fakt, że wiele z jego wyobrażeń odnosi się do współczesnego świata. Główną rolę w projekcie ma zagrać Bryan Cranston, znany z roli w tak znakomitej produkcji jak Breaking Bad. Natomiast produkcją zajmą się Ronald D. Moore, doskonale znany z filmu Outlander oraz Jack Thorne związany z filmem Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Za dystrybucję międzynarodową odpowiadać będzie studio Sony.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery. Wiadomo natomiast, że zdjęcia do serialu rozpoczną się najprawdopodobniej wraz z początkiem 2017 roku. Z pewnością nie tylko my czekamy z niecierpliwością na pierwsze owoce pracy nad projektem. Trzeba również przyznać, że próba przedstawiania całego uniwersum stworzonego przez Phillipa K. Dicka jest nie lada wyzwaniem.