Pies Baskerville'ów - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Pies Baskerville’ów w końcu po wielu latach doczekał się nowego wydania, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników kryminałów. Warto tutaj wspomnieć, że pierwsze wydanie powieści miało miejsce w 1901 roku. Jednak przez te wszystkie lata nie straciła nic na jakości. Dzisiaj uznawana jest za klasyka gatunku, a miano arcydzieła nie dziwi żadnego Czytelnika ani krytyka.

Można też śmiało powiedzieć, że powieść stworzona przez Arthura Conan Doyle’a wciąż inspiruje współczesnych twórców. Dlatego, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z tą powieścią, koniecznie nadróbcie zaległości!

Pies Baskerville'ów - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Pies Baskerville’ów – książka, która wciąż zachwyca

W czym tkwi tajemnica tej historii? Być może w umiejętnym połączeniu klasycznego kryminału z elementami dreszczowca. Za sukcesem książki stoi także niewątpliwy talent autora oraz jego wyczucie smaku i stylu. Dzięki temu Czytelnik nie odczuwa, iż akcja biegnie za szybko, lub zbyt wolno. Napięcie wzrasta stopniowo, dialogi zawsze znajdują się w odpowiednim miejscu, a narracja sprawia, że Czytelnik z trudem odrywa się od opowieści.

A o czym opowiada sama historia? Genialny Sherlock Holmes i jego asystent doktor Watson stają przed nieoczekiwanym wyzwaniem. Muszą zmierzyć się z tajemniczym potworem, który przypomina psa. Grasuje on na angielskiej prowincji i ma już na sumieniu życie niejednego, samotnego wędrowca. Czy tym razem dwójka śledczych ma do czynienia ze zjawiskiem paranormalnym? I czy to możliwe, że ofiary bestii coś łączy?

Książka stworzona przez Doyle’a jest ponadczasowa i wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie wśród Czytelników. Wszystko, dlatego że połączył w niej niezwykle umiejętnie elementy grozy, wątki niesamowitej opowieści i zagadkę kryminalną. Niezaprzeczalny talent autora ujawnia się również w jego umiejętności operowania słowem. Maluje nimi niezwykle mroczne i klimatyczne pejzaże, które wnikają w świadomość odbiorcy i mocno się tam zakorzeniają. Dlatego też Czytelnik niemal czuje, że zna takie miejsca i wie, jakie niebezpieczeństwo w nich czyha. Czuje również, że najchętniej opuściłby je w pośpiechu.

Odnowione wydanie książki pt. Pies Baskerville’ów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!