Ekranizacje i adaptacje

„Pijackie fajerwerki” – ekranizacja opowiadania Stephena Kinga

bazarDzień bez informacji o kolejnej adaptacji dzieła Stephena Kinga, byłby dniem straconym. Tym razem na ekrany kin całego świata powędruje jedno z opowiadań autora literatury grozy. Najnowszy projekt, przy którym współpracować będą wytwórnie filmowe Rabbit Bandini Productions oraz Rubicon Entertainment, związany będzie z „Pijackimi fajerwerkami”. Utwór ten jest częścią zbioru opowiadań amerykańskiego pisarza pod tytułem „Bazar złych snów”, dostępnego na polskim rynku książki od 5 listopada 2015 roku.

W skład „Bazaru złych snów” wchodzi dwadzieścia utworów. Różnią się one fabularnie, lecz każdy z nich ma podobne podłoże. Stephen King porusza w nich motywy dotyczące moralności człowieka i życia pozagrobowego. Przede wszystkim jednak stawia bardzo ważne pytanie przed bohaterami opowieści oraz czytelnikami – jak zmieniłoby się nasze życie, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości?

Interesuje was zapewne zarys historii „Pijackich fajerwerków” i to, czego możecie spodziewać się po nich w kinach. Otóż jest to mroczne opowiadanie okraszone sporą dawką humoru, z którego prywatnie słynie również sam mistrz grozy. Głównymi bohaterami są mechanik Alden McCauslandi oraz jego emerytowany szef Nicky Serrano. Dochodzi pomiędzy nimi do wrogiej rywalizacji, a przyczyną sporu jest 4 lipcowy pokaz fajerwerków.

Znana jest już także część obsady filmu, Aldena McCauslandi’ego zagra James Franco. Jest też duże prawdopodobieństwo, że zostanie on reżyserem produkcji. Jednak ta informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez producentów. Za adaptację scenariusza odpowiedzialny będzie Matt Rager („Kiedy umieram”).

Czekamy na przybliżoną datę premiery i inne informacje związane z tym projektem. Gorąco polecamy również zapoznanie się z najnowszym zbiorem opowiadań Stephena Kinga „Bazar złych snów”.