Ciekawostki o książkach

J.K.Rowling twittuje do fanów z prośbą o dyskrecję

cursed childFani na całym świecie z niecierpliwością czekają na 8 część przygód najsławniejszego czarodzieja na świecie. Tymczasem 7 czerwca na deski teatru Palace Theatre w Londynie weszła sztuka: Harry Potter i przeklęte dziecko. W związku z premierą, Rowling zaapelowała do fanów, którzy obejrzą przedstawienie, żeby nie ujawniali spoilerów dotyczących wersji papierowej. Czy będzie mogła liczyć na taką dyskrecję, biorąc pod uwagę fakt, jak twórcom Gry o Tron trudno jest zachować w tajemnicy szczegóły dotyczące fabuły najbliższych odcinków serialu?

Wszystko wskazuje na to, że Rowling jest w tej kwestii zdecydowaną optymistką. Podobno do tej pory fani wykazywali się wyjątkową dyskrecją w związku z fabułą poprzednich książek o przygodach nastoletniego czarodzieja. Rowling na swojej stronie pottermore.com poinformowała, że jest dumna z tego, że fani Harrego tworzą społeczność, która zawsze się wspiera i “kryje tyły”. Cóż, miejmy nadzieje, że także i tym razem nie zawiodą. Na stronie pojawił się nawet apel, aby przyłączyć się do akcji na Twitterze: #KeepTheSecrets.

Premiera sztuki miała miejsce 7 czerwca, tymczasem scenariusz przedstawienia w formie książkowej ukaże się 31 lipca. Walka o bilety na przedstawienie od dawna już nie ma sensu, ponieważ dostanie takiej wejściówki graniczy z cudem. Jednak 20 szczęśliwców będzie mogło wylosować bilety na przyszłe spektakle w specjalnej loterii.

Wersja papierowa sztuki jest odpowiedzią na liczne prośby fanów, którzy nie będą mogli zobaczyć przedstawienia. Już teraz książka bije rekordy popularności na Amazonie, chociaż jeszcze się nie ukazała. Premiera skryptu do sztuki Harry Potter i przeklęte dziecko w wersji papierowej w Polsce będzie miała miejsce pod koniec października.

Czy Wam także drżą ręce na myśl, że będziecie znowu mogli wrócić do Hogwartu?