Płonący Bóg - finał serii Wojna Makowa Rebekki F. Kuang

Swoją debiutancką powieścią fantasy, Wojną Makową,  Rebecca F. Kuang szturmem podbiła serca miłośników gatunku. Już pod koniec czerwca dowiemy się jak zakończy się historia Rin i w jakim kierunku potoczy się przyszłość Cesarstwa Nikan, bo w księgarniach pojawi się ostatnia, finałowa część trylogii – Płonący Bóg.

Płonący Bóg - finał serii Wojna Makowa Rebekki F. Kuang

Wojna Makowa, Republika Smoka – co będzie dalej?

Autorka, czerpiąc z mitologii wschodu, stworzyła niesamowity świat fantasy. Poznając go śledzimy historię głównej bohaterki – Rin. Sieroty, która zamiast wyjść za mąż, zdecydowała się zrobić wszystko, by kształcić się dalej. Zawsze chciała być kimś więcej niż żoną i nauka w prestiżowej, wojskowej Akademii Sinegardzkiej dała jej tę możliwość. W szkole Mistrz Tradycji odkrywa przed nią świat mocy, o którym nie miała pojęcia.

Wybucha nowa Wojna Makowa, a Rin, świeżo upieczona absolwentka wkracza w sam środek konfliktu.

Płonący Bóg - finał serii fantasy Wojna Makowa - okładka książki

Płonący Bóg – finał serii Wojna makowa

Jak zakończy się wojna? Rin, już wie, że idea przekształcenia Cesarstwa Nikan w republikę okazała się mrzonką, a Visra dla władzy jest gotów oddać kraj pod kolejną okupację. Z kolei Cesarzowa Su Daji już dawno udowodniła, że nie można jej ufać. Cike, oddział zabójców-szamanów, któremu przewodziła, został zniszczony, a przyjaciel, któremu powierzyłaby własne życie, okazał się zdrajcą.

Przed Fang Runin ostatnia walka. Dziewczyna już wie, że rozwiązanie nie tkwi w opowiedzeniu się po stronie Cesarzowej lub Visry. Musi stworzyć trzecią siłę opozycyjną do tych dwóch i wie, gdzie w tym celu musi się udać.

Rin musi wrócić na Południe do domu, który opuściła wydawałoby się, że na zawsze. Ma pokaleczone ciało i duszę, ale nie jest sama, bo ma jeszcze przyjaciół, którzy staną za nią murem. Ma też boga, którego umie przyzywać. Do tego dochodzi pragnienie zemsty na tych, którzy zdradzili ją, jej Cike i wiele lat temu doprowadzili do zagłady Speerytów, a Feniks karmi się zemstą…

Finał bestsellerowej serii fantasy, książkę Płonący Bóg, w przedsprzedaży możecie znaleźć tutaj. Wydawnictwo Fabryka Słów zaplanowało premierę na 30 czerwca.

Sprawdź też: