Pomóż dziecku mniej myśleć - kup na TaniaKsiazka.pl

Śmiem przypuszczać, że większość z was kojarzy choć jedną książkę Christel Petitcollin. Ponieważ to ona odpowiada m.in. za bestsellery pt.: Jak mniej myśleć, Jak nie dać sobą manipulować czy Jak lepiej myśleć. Jej książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników nie bez powodu. Autorka jest instruktorką w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego. Zdobyła uznanie jako specjalistka w dziedzinie nadwydajności mentalnej. W swoich książkach dzieli się ogromnym doświadczeniem i wiedzą, pomagając przy tym tysiącom osób na całym świecie. Już 30 września 2020 roku na polskim rynku pojawi się w sprzedaży nowość Petitcollin pt. Pomóż dziecku mniej myśleć. I jak wskazuje sam tytuł, tym razem pisarka skupi się na dzieciach.

Pomóż dziecku mniej myśleć - kup na TaniaKsiazka.pl

Pomóż dziecku mniej myśleć – poradnik dla rodziców i ich dzieci

O ile sprawa z dorosłymi wydaje się prosta, o tyle z dziećmi nie jest już tak łatwo. Nam łatwiej przeanalizować swoje zachowanie, żeby znaleźć pewne źródła problemów. Potrafimy też lepiej identyfikować swoje emocje i  je nazywać. Natomiast dzieci dopiero się tego uczą. Są bardziej wrażliwe na to, co je spotyka, ponieważ na świat spoglądają z zupełnie innej perspektywy niż my, dorośli. Dlatego to w rękach rodziców czy opiekunów jest los ich podopiecznych. Właśnie rodzice mają szansę dostrzec niepokojące sygnały i w porę na nie zareagować.

Może dostrzegliście właśnie, że wasze dziecko wyróżnia się spośród rówieśników? Być może ma większy problem niż inni z zawieraniem nowych przyjaźni? Na zwykłe sytuacje reaguje często zbyt emocjonalnie? A może zdarza się wam słyszeć od nauczycieli, że wasze dziecko jest „przewrażliwione” i „problematyczne”? Jeśli choć raz odpowiedzieliście twierdząco lub pytania te zasiały ziarno niepewności w waszych umysłach, poradnik Pomóż dziecku myśleć mniej pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co ważne, książka jest skierowana nie tylko do rodziców, którzy identyfikują się jako osoba nadwydajna mentalnie. — Poradnik zawiera wskazówki i podpowiedzi, które pomogą zapanować wam nad emocjami dziecka. Autorka zdradza również, jak wychowywać dziecko w poczuciu, że dzięki swojej wrażliwości jest wyjątkowe.

Dajcie mi koniecznie znać, czy sięgniecie po Pomóż dziecku mniej myśleć. A może macie w domowej biblioteczce inne książki pisarki?