Powrót - nowa książka Sparksa w styczniu nowa książka Sparksa

Nicholas Sparks – gdy tylko wymawiam nazwisko tego autora, zaczynam przypominać psa Pawłowa. Nie reaguję jednak ślinotokiem na dzwonek, a wilgotnieniem oczu i drżeniem dolnej wargi na myśl o książkach tego niesamowitego pisarza. Sparks jest bowiem królem romansu. To, jak ten człowiek pisze o miłości, powinno być zakazane. Po przeczytaniu jego historii długo bowiem nie można dojść do siebie i oczekiwania względem tego uczucia stają się jakby zdecydowanie zbyt wygórowane, przez co trudniej zaakceptować rzeczywistość. Oczywiście, żartuję – niech ten człowiek pisze jak najwięcej i swoją bogatą wyobraźnią i gorącym sercem ubogaca naszą codzienność. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać na jego kolejną powieść, bowiem Powrót – nowa książka Sparksa trafi do księgarni już w styczniu!

Powrót, nowa książka Sparksa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nowa książka Sparksa

Panie Sparks, co Pan takiego w sobie ma, że podbija Pan serce każdej kobiety, która ma z Panem styczność? Jak to jest, że mężczyzna jest w stanie tak rozbroić kobietę? I to nawet jej nie dotykając i nie szepcząc jej do ucha? Jakim cudem jedynie poprzez litery potrafi Pan dotrzeć do samego centrum duszy i serca. I złożyć w nim złote jajo, z którego wykluwa się miłość do Pana literatury, taka na wieki wieków amen. Jest pan czarodziejem? Czy tylko i aż człowiekiem o tak wielkiej wrażliwości? Nie, nie może Pan być ziemską istotą, tak pisać mogą tylko bogowie…

Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(…). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.

~Nicholas Sparks, Pamiętnik

Ładny cytat, prawda? Pochodzi z pierwszej powieści Nicholasa Sparksa, napisanego w 1997 roku Pamiętnika, który podbił serca czytelników na całym globie i rozpoczął ogromną karierę tego amerykańskiego pisarza. Sparks jest autorem setek podobnych myśli. Prostych, ale trafiających w sedno uczuciowego życia ludzi. Przepełnione są nimi jego książki, których do tej pory napisał aż 23, czyli jedną rocznie! Któż nie zna wspomnianego już Pamiętnika, Listu w butelce, Ostatniej piosenki, czy książek I wciąż ją kocham, Dla ciebie wszystko lub Najdłuższa podróż Aż 11 z jego romansów doczekało się ekranizacji filmowych, w których występowały gwiazdy hollywoodzkiego kina. I każdy jest wyciskaczem łez. Nowa książka Sparksa, Powrót, na pewno powtórzy sukces poprzednich dzieł i znajdzie honorowe miejsce w biblioteczkach fanów jego pióra.

Powrót

Powrót, nowa książka Sparksa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli napisałabym, że Powrót Nicholasa to jego debiut w gatunku science fiction – nikt by mi nie uwierzył. Zatem o czym będzie nowa książka Sparksa? Oczywiście o miłości! O ukrywającym się przed światem lekarzem i dwóch kobietach, których sekrety zmienią jego życie…

Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Nie przewidział jednak jednej rzeczy – że podczas misji wojskowej, w której brał udział jako lekarz, dojdzie do strasznego wypadku, w którym zostanie ranny. Po tym zdarzeniu stara, odziedziczona po dziadku chata, wydała mu się jednak idealnym schronieniem i miejscem na dochodzenie do siebie. Mężczyzna nie zakładał również, że w New Bern znajdzie osobę, którą pokocha – Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa. Kobieta natomiast, mimo że  odwzajemnia jego uczucia, pozostaje zadziwiająco odległa, co zaczyna głęboko zastanawiać Trevora. Co takiego ukrywa jego ukochana?

Pobyt wojskowego lekarza w New Bern dodatkowo komplikuje obecność ponurej nastolatki.  Callie mieszka w przyczepie kempingowej przy drodze i możliwe, że wie coś na temat tajemniczej śmierci jego dziadka. Trevor próbuje wyciągnąć od niej wskazówki, które mogłyby rzucić na sprawę nowe światło. Jego dochodzenie do prawdy stanie się jednocześnie drogą ku zrozumieniu znaczenia miłości i przebaczenia. To będzie również ważna lekcja: w życiu, aby iść naprzód, często musimy wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Nowa książka Sparksa, Powrót, ukaże się dopiero 27 stycznia 2021 roku, ale już dziś, w tym miejscu możesz zamówić egzemplarz przedpremierowy. Czekając na godzinę zero, warto zapoznać się z twórczością pisarza. Książki Nicholasa Sparksa czekają na Ciebie tutaj.

Powiązane artykuły: