Powstanie ekranizacja Emigracji Malcolma XD ekranizacja Emigracji Malcolma XD

Malcolm XD – nikt nie ma pojęcia kto to taki. Mimo to jego twórczość jest zachłannie konsumowana przez miliony internautów, którzy uwielbiają jego pasty i czytelników pochłaniających jego książki. Tajemniczy artysta jest autorem popularnych publikowanych w sieci opowiadań oraz czterech bestsellerowych książek: Emigracji, Edukacji, Kronik koronawirusowych i Pastrami. Pierwsza z nich, debiutancka powieść pisarza, sprzedała się w liczbie 65 tysięcy egzemplarzy i to właśnie ona doczeka się adaptacji filmowej. Ekranizacja Emigracji Malcolma XD powstanie dzięki Canal+, a premierę zapanowano na wiosnę 2023 roku.

Ekranizacja Emigracji Malcolma XD | Książka dostępna na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja Emigracji Malcolma XD

Ekranizacja Emigracji Malcolma XD to nie pierwsza próba przeniesienia tekstu tego twórcy na szklany ekran. Na podstawie jednego z jego krótkich internetowych opowiadań pt. Mój stary to fanatyk wędkarstwa (znajdziecie je w zbiorze Pastrami) powstał film krótkometrażowy Fanatyk z genialną rolą Piotra Cyrwusa, któremu na planie towarzyszyli m.in.: Marian Dziędziel, Jan Nowicki i Anna Radwan. Reżyserem tej krótkiej formy był Michał Tylka, natomiast scenariusz napisał sam Malcolm XD.

Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć historię zwykłego młodego mężczyzny z małego miasta, który po ukończeniu liceum postanawia wyjechać do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Emigracja to zapis jego perypetii okraszonych wnikliwą analizą społecznego problemu – pracy zarobkowej naszych rodaków na obczyźnie. Książka pełna jest ciekawych przygód oraz błyskotliwych, zabawnych i gorzkich konkluzji na temat polskiej zaściankowości i zjawiska emigracji.

Sam Malcolm XD tak mówi o tej powieści:

„Emigracja” to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z “Dni Agrestu” w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości — przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć

Ekranizacja Emigracji Malcolma XD – twórcy

Wiadomo, że ekranizacja Emigracji Malcolma XD ukaże się w postaci 10-odcinkowego serialu. Reżyserem produkcji jest Łukasz Kośmicki (Ukryta gra, Klangor), który wraz z Malcolmem XD stworzył również scenariusz na podstawie literackiego pierwowzoru. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, natomiast stanowisko producenta kreatywnego objęła Dorota Kośmicka. Kogo zobaczymy na ekranie? Zdolnych aktorów młodego pokolenia: Tomasza Włosoka (Piosenki o miłości, Jak zostałem gangsterem, Diablo. Wyścig o wszystko) oraz Michała Balickiego (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Planeta singli. Osiem historii).

Zdjęcia do serialu, który zobaczymy już wiosną 2023 roku, już się rozpoczęły i realizowane będą w Polsce i w Londynie. Do czasu premiery warto przeczytać Emigrację – po raz pierwszy lub kolejny. Książkę złapiecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: