Serial Blade Runner: Black Lotus już w listopadzie! Serial Blade Runner

Książka Łowca androidów Philipa K. Dicka po raz pierwszy została wydana w 1968 roku. Od tego czasu zdążyła zyskać wielopokoleniową rzeszę fanów. Historia ta inspirowała wielu twórców ze świata kinematografii. Chcąc na ekranie obejrzeć tę historię, możemy sięgnąć m.in. po filmy takie jak Łowca androidów Ridleya Scotta z 1982 roku czy Blade Runner 2049 z 2017 roku w reżyserii Denisa Villeneuva (przypominam, że jego Diuna już od 22 października w kinach w całej Polsce). Możemy też zaczekać do 13 listopada, kiedy to pojawi się trzynastoodcinkowy animowany serial Blade Runner: Black Lotus.

Serial Blade Runner: Black Lotus Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr ze zwiastuna

Serial Blade Runner: Black Lotus

Jeśli jesteś ciekawy jak serial Blade Runner: Black Lotus pokaże dobrze znaną historię, już teraz możesz zobaczyć jego zwiastun. Ujrzysz w nim ciemne ulice Los Angeles ozdobione wielkimi różnokolorowymi neonami i video billboardami – tak bardzo typowe dla tego uniwersum. Nie zabrakło również latających pojazdów wypuszczających z silników kłęby gęstego dymu. Jak możemy wyczytać ze zwiastuna, twórcy położyli nacisk na życie replikantki Elle, prezentując jej niezwykłe zdolności. Wychodzi na to, że Elle stworzono dla jakiejś specjalnej misji, ma kogoś zabić. Nie wiemy jednak kto jest jej celem.

Serial Blade Runner: Black Lotus – twórcy

Wiadomo natomiast, że serial Łowca androidów: Czarny Lotos ma trzynaście odcinków. Reżyserem produkcji jest japoński reżyser anime i projektant mechaniki Shinji Aramaki, którego możesz kojarzyć m.in. z serii Appleseed. Za reżyserię odpowiada również inny spec od anime Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex). Samą animacją zajęło się japońskie studio animacji komputerowej  Sola Digital Arts,  natomiast za produkcją stoi Alcon Entertainment. Warto zaznaczyć, że kreatywnym producentem serialu jest legendarny reżyser, który w 2014 roku stworzył serial anime Blade Runner Black Out 2022. Ale ma na swoim koncie inne popularne produkcje, jak np. Kowboj Bebop, seria OAV Macros Plus, Animatrix czy Samuraj Champloo. Mowa o Japończyku Shinichiro Watanabe.

Zobacz zwiastun serialu Blade Runner: Black Lotus, którego premiera już 13 listopada na Crunchyroll – amerykańskiej stronie internetowej zajmującej się legalnym strumieniowaniem anime oraz azjatyckich dram. Jednocześnie serial będzie emitowany w Adult Swim, czyli w przeznaczonym dla dorosłych nocnym bloku programowym w amerykańskiej sieci telewizji dla dzieci Cartoon Network.

Literacki pierwowzór, czyli książkę Philipa K. Dicka Łowca androidów znajdziesz w tym miejscu. Komiks, którego fabuła rozgrywa się w tym samym uniwersum pt. Blade Runner: 2019. Tom 1 czeka na Ciebie tutaj.

Czytaj także: