Ciekawostki o książkachThriller

Powstanie nowa kontynuacja serii Millennium. Blomkvist i Salander powrócą!

Powstanie nowa kontynuacja serii Millennium

Kiedy myślę: „kryminały skandynawskie”, to pierwsze co pojawia mi się w głowie to seria Millennium Stiega Larssona. Autor nie doczekał premiery pierwszej książki. Nigdy nie dowiedział się też, że jego cykl okazał się światowym fenomenem. Nic dziwnego, że spadkobiercy zdecydowali się na kontynuację. To już pewne — po nowej trylogii napisanej przez Davida Lagercrantza przyszedł czas na kolejnego pisarza i jeszcze jedną trylogię z serii.

Powstanie nowa kontynuacja serii Millennium. Mężczyzna, który gonił swój cień - fragment okładki

Powstanie nowa kontynuacja serii Millennium 

Od wydania ostatniej części serii Millennium, zamknięcia nowej trylogii, czyli thrillera Ta, która musi umrzeć David Lagercrantza, minęły już ponad dwa lata. Mimo że książki Lagercrantza nie odniosły tak spektakularnego sukcesu, jak te Larssona, to i tak na fali popularności Blomkvista i Salander zostały przetłumaczone na wiele języków i sięgnęło po nie wielu fanów serii.

Sama złapałam Co nas nie zabije, jak tylko pojawiła się w księgarniach. Książka nie powiem, całkiem niezła, ale do oryginalnej historii jej trochę brakuje. Jestem ciekawa, jak będzie tym razem.

Millennium Stiega Larssona - klasyka kryminału skandynawskiego

Nowa trylogia Millenium: kto będzie autorem?

Spadkobiercy Stiega Larssona zgodzili się na to, żeby kolejny autor zajął się kontynuacją serii. Na razie nie wiemy jeszcze, kto spróbuje swoich sił z historią zapoczątkowaną przez szwedzkiego pisarza. Raczej nie będzie to Lagercrantz, który właśnie wydał swój autorski kryminał pt. Obscuritas (szwedzka premiera: 23 listopada).

Millennium - kontynuacja David Lagercrantz

Spadkobiercy Larsona zmieniają wydawcę

Wiemy też, że nowe części Millennium pojawią się za sprawą innego wydawcy. Spadkobiercy Larssona po latach współpracy z Norstedts zdecydowali się przenieść najnowszą trylogię do innej oficyny, Polaris.

Kontynuowanie historii, która zdobyła uznanie czytelników na całym świecie, a do tego została zekranizowana, na pewno będzie wyzwaniem dla pisarza, który się podejmie tego zadania. Tym bardziej że Larsson bardzo wysoko podniósł poprzeczkę, a Lagercrantz też nieźle sobie poradził z literackim wskrzeszeniem dziennikarza śledczego Mikaela Blomkvista i niepokornej hakerki Lisbeth Salander.

Będziemy wypatrywać informacji na temat kolejnych tomów z serii Millennium. Tymczasem warto sobie odświeżyć wcześniejsze: seria Millennium.

Sprawdź też: