PoradnikiRecenzje

Naturalne środki czyszczące. Recenzja książki

Naturalne środki czyszczące

W świecie coraz większej świadomości ekologicznej chętniej sięgamy po mniej inwazyjne dla środowiska środki czystości. Jak stworzyć skuteczne, tanie i przyjazne środowisku detergenty? Dowiedzcie się, sięgając po książkę Naturalne środki czyszczące!

Sprzątanie w duchu eko

Dlaczego w ostatnim czasie chętniej sięgamy po alternatywę do sklepowych środków czyszczących? A to między innymi dlatego, że wybór ten oznacza mniejsze szkody dla środowiska przy ich produkcji i składowaniu, oszczędność portfela, a także bezpieczeństwo w kontakcie z domowymi substancjami myjącymi.

Stworzenie własnych środków czyszczących jest na dodatek bardzo proste! Bowiem jak zapewne wiecie, z sody, octu i cytryny można stworzyć naprawdę rozmaity wachlarz produktów higienicznych. Kluczem są jedynie proporcje, dzięki którym powstaje emulsja, pasta lub proszek, którymi możemy wysprzątać cały nasz dom.

Zastanawiasz się jak więc stworzyć swój ekologiczny arsenał środków czyszczących? Z pomocą przychodzi tytuł Naturalne środki czyszczące. 🙂

Książkę Naturalne środki czyszczące znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Poznaj Naturalne środki czyszczące

Książka Fern Green jest jedną z wielu propozycji wydawnictwa Buchmann z Zielonej Serii tytułów. Do tej pory czytaliśmy już Tylko zupy oraz Tylko owsianki. Teraz nadeszła więc pora na tytuł dotyczący sprzątania.

Co takiego znajdziemy w książce? Z pewnością nie tylko przepisy na podstawowe środki czystości, ale także m.in. instrukcję stworzenia dezodorantu do obuwia sportowego, środek do czyszczenia maty do jogi, środek na pluskwy, chusteczki do rąk i twarzy, czy ściereczki do mycia łap zwierząt domowych.

Książka zachwyciła mnie mnogością rozwiązań, przy jednoczesnym minimalizmie produktów potrzebnych do ich wykonania. Dzięki poradom w niej zawartych wyczyścimy każdy możliwy zakamarek naszego mieszkania, nas samych, a nawet łapki naszych pupili!

Jeśli masz ochotę spróbowania swoich sił w domowej alchemii, sięgnij po książkę Naturalne środki czyszczące i niech dzieje się magia. 🙂

Książki Naturalne środki czystości szukaj na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Książki Naturalne środki czyszczące możecie szukać tutaj.

Sprawdź pozostałe książki tej serii:

Ania ocenia:
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 10/10
  Jak oceniam warstwę wizualną wydania? - 10/10
 • 9.5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9.5/10
 • 8.5/10
  Czy książka rzuca nowe światło na ujęcie tematu? - 8.5/10
9.3/10

Fragment recenzji

Dlaczego w ostatnim czasie chętniej sięgamy po alternatywę do sklepowych środków czyszczących? Wybór ten oznacza m.in. mniejsze szkody dla środowiska przy ich produkcji i składowaniu, oszczędność portfela oraz bezpieczeństwo w kontakcie z domowymi substancjami myjącymi.

Jak więc stworzyć swój ekologiczny arsenał środków czyszczących? Z pomocą przychodzi tytuł Naturalne środki czyszczące. 🙂