Serial The Expanse - jest nowy zwiastun ostatniego, 6. sezonu

Zbliża się premiera ostatniego, już 6. sezonu serialu Expanse. Amazon właśnie przedstawił fanom najnowszy zwiastun produkcji, która powstała na podstawie świetnego cyklu science fiction, Ekspansji Jamesa S.A. Corey’a.

Serial The Expanse - jest nowy zwiastun ostatniego, 6. sezonu

Serial Expanse – 6. sezon ma być ostatni

Serial Expanse jest emitowany od 2015 roku. Za powstanie pierwszych trzech sezonów odpowiada stacja Sci Fi, która po trzech latach chciała zamknąć produkcję. Serial odkupił Amazon Prime Video i  to dzięki gigantowi możemy na małym ekranie poznać kolejne odsłony losów Holdena i załogi statku Rocinante w obliczu międzyplanetarnych konfliktów politycznych oraz tajemniczej obcej siły, która pojawiła się w Układzie Słonecznym.

Szósty sezon pojawi się na platformie streamingowej Amazon Prime Video już 10 grudnia i ma być to już ostatnia osłona serialu Expanse. Niedawno w sieci pojawił się najnowszy zwiastun.

Na podstawie popularnej książkowej serii science fiction

Serial to adaptacja serii science fiction Ekspansja Jamesa S.A. Corey’a. Pod tym nazwiskiem ukrywa się dwóch amerykańskich pisarzy: Daniel Abraham i Ty Franck. Najnowszy sezon serialu ma być adaptacją 6. powieści – Prochów Babilonu.

Do tej pory w ramach cyklu ukazało się 8 powieści (wszystkie są dostępne w polskim przekładzie, ze świetną oprawą graficzną). To kolejno:

  1. Przebudzenie Lewiatana
  2. Wojna Kalibana
  3. Wrota Abaddona
  4. Gorączka Ciboli
  5. Gry Nemezis
  6. Prochy Babilonu
  7. Wzlot Persepolis
  8. Gniew Tiamat

Właśnie (w listopadzie) swoją amerykańską premierę miał najnowszy, 9. tom: Leviathan Falls (Upadek Lewiatana). Zatem czekamy na polski przekład tej książki, który powinien pojawić się już pod koniec stycznia.

Serial The Expanse - na podstawie nagrodzonej Hugo serii science fiction Ekspansja

Seria Ekspansja – o czym jest?

Początkowo fabuła ma miejsce w Układzie Słonecznym i rozgrywa się między Ziemią, skolonizowanym Marsem oraz Pasem Asteroid. Głównym bohaterem jest pochodzący z Ziemi kapitan Jim Holden, który przypadkowo trafia na Scopuli — porzucony statek widmo.

To wydarzenie rzuca go w wir tajemnic i politycznych rozgrywek między trzema skonfliktowanymi stronami Układu.

Ekspansja to kosmiczna opowieść pełna akcji, przygód, niebezpieczeństw, nieoczekiwanych sojuszy i przyjaźni.

Seria dostała Nagrodę Hugo 2020, a składające się na cykl książki możecie znaleźć tutaj: seria Ekspansja.

Sprawdź też: