Pucio i ćwiczenia z mówienia. Dlaczego dzieci i rodzice kochają Pucia?
Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania jest kolejną po Pucio uczy się mówić i Pucio mówi pierwsze słowa książką Marty Galewskiej-Kustry, logopedy, pedagoga dziecięcego i pedagoga twórczości. Podobnie jak poprzednie części, książka ze świetnymi ilustracjami Joanny Kłos wspomaga przez zabawę umiejętność mówienia.
Pucio i ćwiczenia z mówienia – co spodoba się rodzicom?
Rodzice cenią serię o sympatycznym Puciu za jej rolę edukacyjną. Każda z książek wspiera inny etap rozwoju mowy dziecka. W pierwszej części, przeznaczonej dla maluchów, nasz słodki bohater poznaje wyrazy dźwiękonaśladowcze. W kolejnej, uczy się nazywać przedmioty i ludzi, którzy go otaczają. W Pucio i ćwiczeniach z mówienia chłopiec uczy się budować zdania i ćwiczy tą umiejętność.
Każda z części jest poprzedzona instrukcją dla rodziców, którą warto spokojnie przeczytać. Z instrukcji dowiemy się w jaki sposób korzystać z książki przy wspólnej zabawie z dzieckiem, do czego je zachęcać, jakich zachowań unikać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.
O czym jest Pucio i ćwiczenia z mówienia?
Pucio i ćwiczenia z mówienia opowiada o tym, jak Pucio wraz z rodzicami jedzie w odwiedziny w góry do wujostwa. Tak więc razem z małym bohaterem przeżywamy ten wyjazd i wszystkie codzienne czynności związane z podróżowaniem. Przechodzimy przez pakowanie walizek, podróż autem i stanie w korku. Następnie, bohater wita się z wujostwem i jedzą wspólny posiłek. Zmierzamy się też z niemal rozpaczliwym oczekiwaniem na śnieg, który w końcu, ku wielkiej radości nie tylko bohaterów, ale też naszej i małego czytelnika, zaczyna padać. Dalej razem z Puciem lepimy bałwana i zjeżdżamy na sankach. Trafiamy też do szpitala z tatą, który na nartach złamał nogę (ten moment w opowieści mój synek lubi najbardziej).
Na każdej stronie znajdują się ilustracje, które pomagają w powtórzeniu historii i naturalnie zachęcają dziecko do odpowiadania na pytania. Podobnie, jak w poprzednich dwóch częściach – ostatnie strony są zbiorem miniaturek, dzięki którym możemy jeszcze raz powtórzyć opowieść i ćwiczenia.
Za co książkę pokochają dzieci?
Za piękne, jednoznaczne i zrozumiałe ilustracje. Za to, że Pucia otacza to, co same znają. Że jego przygody to sytuacje z ich dnia codziennego. Dzieci kochają historie, które są dla nich zrozumiałe. To one wystawiają ocenę, kiedy spośród wielu innych książeczek na półce do czytania po raz kolejny sięgają po Pucia.
A czy Wy i Wasze dzieci znacie już Pucia? Co w nim lubicie najbardziej?