New AdultRecenzjeRomanseYoung Adult

Recenzja – Chłopak taki jak ty. Książka dla fanów Przebudzenia Olivii Elizabeth O`Roark

Recenzja – Chłopak taki jak ty

Recenzja – Chłopak taki jak ty – książka dla fanów Olivii

Są takie książki, które zapisują się w naszej pamięci na zawsze. Czasami pamiętamy konkretne zdarzenia, postacie, a czasami emocje, które towarzyszyły nam, kiedy je czytaliśmy. Ja zapamiętałam tę książkę z dwóch powodów: przede wszystkim dlatego, że jest w niej niesamowicie ekscytująca i świetnie opisana relacja z wątkiem od nienawiści do miłości. Zawiązuje się ona między zbuntowaną dziewczyną, która żyje z dnia na dzień, trzymając się tylko jednego wspomnienia o chłopaku, który kiedyś, kiedy byli jeszcze dziećmi, ocalił ją przed śmiercią i tym właśnie chłopakiem, który wraca do jej życia wiele lat później jako pożądany przez wszystkie dziewczyny i jednocześnie bardzo skryty, Wes. Wiem, że to długie zdanie, ale chciałam w nim zawrzeć esencję tej relacji. 🙂

Recenzja – Chłopak taki jak ty – książka dla fanów Hoover

Drugi powód to to, że ta książka sprawiła, że miałam w oczach łzy, co zdarza mi się bardzo rzadko, ponieważ celowo unikam książek trudnych i przygnębiających. Ta nie jest absolutnie taką książką, jest w niej po prostu wiele elementów, które sprawiają, że żyjemy życiem Joss, że czasami jesteśmy nią i rozumiemy, jak trudna bywa jej codzienność. Autorka tej książki Ginger Scott nakreśliła tak niesamowicie drobiazgowo świat bohaterki, że ta historia załazi nam dosłownie za skórę i żyjemy, oddychamy nią, aż do samego końca.

Od razu na “wstępie” zaznaczę, że jest to książka na pograniczu Young Adult/New Adult. Akcja dzieje się w liceum, ale zarówno bohaterowie, jak i zdarzenia, których doświadczają, są bardzo dojrzałe. Książka spodoba się szczególnie fanom Abbi Glines, Jay CrownoverPrzebudzenia Olivii, Fallen Crest High, i książek Colleen Hoover.

Pinterest

Źródło: Pinterest

Recenzja – Chłopak taki jak ty, czyli historia o rozczarowaniach

Joss jest nastolatką (17 lat), która ma już na plecach bagaż pokaźnych doświadczeń. Mimo tego, że jest utalentowaną bejsbolistką, a jej własny ojciec jest trenerem w jej szkole, dziewczyna nie osiąga wysokich wyników w sporcie. Jest zbuntowana, niegrzeczna, wydaje się nie mieć w życiu żadnego wyraźnego celu, oprócz imprezowania i szwendania się z grupką przyjaciół. Jednak ktoś, kto lepiej ją pozna, wie, że Joss codziennie boi się, że będzie musiała wyciągać swojego ojca z baru, że znowu usłyszy od niego całą masę gorzkich słów i znowu będzie się czuła, jakby jej życie nie obchodziło absolutnie nikogo. Będzie robiła po prostu wszystko, żeby nic nie czuć.

Pewnego dnia do szkoły, do której chodzi Joss, przybywa nowy uczeń, Wes. Chłopak szybko zwraca uwagę damskiej części szkoły oraz trenera, ojca Joss, który widzi, że chłopak ma ogromny talent i chce go trenować. (Szkoda, że nie dostrzega i nie rozwija talentu swojej własnej córki.) Jednak Wes zwraca uwagę Joss także z innego powodu. Dziewczyna jest przekonana, że to właśnie on wiele lat temu uratował ją, kiedy jej ojciec stracił panowanie nad kierownicą i niemal zmiażdżył ją samochodem. Joss święcie wierzy w to, że to właśnie Christopher, który mówi, że teraz nazywa się Wes, zasłonił ją wtedy swoim ciałem i dokonał niemożliwego. Christopher, odludek i zagubiony dzieciak, którego nikt nie rozumiał… tylko Joss.

Recenzja – Chłopak taki jak ty – książka, do której się wraca

Jednak Wes wypiera się tego, że się znają. Nie może jednak wyprzeć się tego, że między nim a Joss buduje się napięcie, z którym trudno jest walczyć. Coś ciągnie go do tej złamanej dziewczyny. Czy w końcu przyzna się do tego, że dobrze wie, kim jest Joss? A może faktycznie to nie on?

Niesamowita, perfekcyjna, wciągająca, ekscytująca historia i doskonałe pióro Ginger sprawiają, że Chłopak taki jak ty to książka, do której będzie się wracało jeszcze wiele razy i odkrywało w niej za każdym razem coś nowego. Gorąco polecam!

Ocena Agaty
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Niesamowita, perfekcyjna, wciągająca, ekscytująca, mimo że nie ma tu “tych” scen to przedstawiona historia i doskonałe pióro Ginger sprawiają, że Chłopak taki jak ty to książka, do której będzie się wracało jeszcze wiele razy i odkrywało w niej za każdym razem coś nowego. Gorąco polecam!