Recenzja książki Mapa Dni

Recenzja książki Mapa Dni będzie krótka, choć sama książka jest stosunkowo długa. Ponieważ jednak to już czwarty tom bestsellerowej serii pt. Osobliwy dom pani Peregrine, nie będę tu za dużo zdradzać. Wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnych spoilerów. Poza tym fani serii, którzy dotarli już do trzeciego tomu, z pewnością nie mają wątpliwości, że warto sięgnąć też po kolejną część. W związku z tym nie przedłużam i zaczynamy!

Recenzja książki Mapa Dni

Recenzja książki Mapa Dni – wydanie i kilka słów o fabule

Przede wszystkim po raz kolejny mamy do czynienia z dobrze wydaną książką. Twarda okładka, czytelna czcionka, schludne wydanie i zdjęcia – już znak rozpoznawczy twórczości Ransoma Riggsa. W tym wydaniu znajdziecie już nie tylko czarno-białe fotografie, ale także kolorowe! To naprawdę ciekawy dodatek, który sprawia, że historia nabiera głębszego wymiaru, a wyobraźnia czytelnika zostaje odpowiednio pobudzona. Wszystko tu ma swój niepowtarzalny klimat! Nawet początki nowych rozdziałów zachwycają klimatyczną zielenią.

Jeśli chodzi o fabułę, tym razem czytelników czeka nieco zmiana frontu. Ponieważ to nie główny bohater ląduje w przedziwnej pętli czasowe. W domu Jacoba pojawiają się jego osobliwi przyjaciele, którzy w ogóle nie pasują do krajobrazu współczesnej Florydy. Możecie sobie zatem wyobrazić, jak wiele niebezpieczeństw na nich tu czyha. Choć mogłoby się wydawać, że to przecież tylko zwyczajna Ameryka, pełna najzwyklejszych ludzi, bez znaku osobliwości… No cóż. Ransom Riggs jeszcze nie raz zaskoczy swoich fanów.

Przed głównym bohaterem i jego przyjaciółmi nowe wyzwania i przygody. W związku z tym czytelnik po raz kolejny otrzymuje niezwykle wciągającą, fantastyczną historię z doskonale rozbudowanymi postaciami.

Recenzja książki Mapa Dni – podsumowanie

Jak już wspomniałam, recenzja książki Mapa Dni jest krótka, ponieważ to już czwarty tom serii Osobliwy dom pani Peregrine. Na koniec mogę tu tylko dodać, że szczerze polecam ten cykl każdemu wielbicielowi nietuzinkowych i oryginalnych opowieści. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Co rusz coś nas zaskakuje i zadziwia. Fotografie wprowadzają w tajemniczy klimat. Poza tym postacie mają bardzo rozbudowane i konsekwentne charaktery. Ransom Riggs stworzył naprawdę świetną historię, która nie bez przyczyny cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Poza tym przecież 20th Century Studios wykupiło prawa do ekranizacji serii.

Ocena Pauliny
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam konstrukcję bohaterów? - 9/10
9/10

Fragment recenzji

Przed głównym bohaterem i jego przyjaciółmi nowe wyzwania i przygody. W związku z tym czytelnik po raz kolejny otrzymuje niezwykle wciągającą, fantastyczną historię z doskonale rozbudowanymi postaciami.