Remigiusz Mróz

Czy Remigiusz Mróz osiągnie sukces na Zachodzie? Na to pytanie wydaje się jedyna, poprawna odpowiedź. Polscy Czytelnicy, którzy mieli okazję zetknąć się z twórczością pisarza, z pewnością nie mają wątpliwości, że Mróz ma szansę osiągnąć olbrzymi sukces także za granicami rodzinnego kraju. Także my nie mamy, co do tego najmniejszych obaw. Okazuje się, że mistrz polskiego kryminału również wierzy w swoje siły i postanowił wyruszyć na podbój zachodniego rynku. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Czy Remigiusz Mróz osiągnie sukces na Zachodzie – kilka słów o projekcie

Czy Remigiusz Mróz osiągnie sukces na Zachodzie

www.spidersweb.pl

Na wstępie warto zaznaczyć, że Remigiusz Mróz sam znalazł sobie zagranicznego agenta, który pomoże urzeczywistnić wydawnicze plany. Już całkiem niedługo anglosascy odbiorcy będą mieli okazję zapoznać się z twórczością polskiego pisarza. Jak to się stało, że Mróz wziął sprawy w swoje ręce? O całym przedsięwzięciu mówi tak:

W pewnym momencie wpadłem na taki szalony pomysł, żeby napisać książkę przeznaczoną na inne, głównie na te anglojęzyczne rynki. Wyszedłem z założenia, żeby zrobić to tak, jakby robił to autor na rynku amerykańskim czy brytyjskim. Czyli nie starać się zachęcić innych wydawców do siebie jako ktoś, kogo książki sprzedały się w Polsce, bo to nie wszystkich może interesować.

Przygotowania i plany

Oczywiście autor najpierw stworzył książkę w języku ojczystym, a później znalazł zawodowego tłumacza, który przełożył tekst na angielski. Następnie Mróz jeden z przetłumaczonych rozdziałów zaczął wysyłać do zagranicznych agentów. Bardzo szybko okazało się, że wiele osób jest zainteresowanych współpracą z polskim pisarzem. Ostatecznie Remigiusz podjął współpracę z agencją literacką Madeleine Milburn. Czytelnicy mogą kojarzyć ją z takimi nazwiskami, które reprezentują, jak: Fiona Barton, Holly Bourne czy Radhika Sanghani. Jak wygląda sytuacja z książkami polskiego pisarza? Okazuje się, że mają zamiar podbić nie tylko rynek anglosaski. Oto co na ten temat mówi Mróz:

Ona aktualnie już działa. Dzisiaj napisała mi w mailu, że mogę zdradzić, że codziennie spływają do nas oferty z całego świata, zainteresowanie jest ogromne i narobimy wiele, wiele szumu, i na rynku amerykańskim, i brytyjskim, niemieckim, francuskim – ta lista w zasadzie się nie kończy. Trzymam więc kciuki za to, żeby się udało.

Jest również dobra wiadomość dla wszystkich polskich Czytelników. Powieść, która ma podbić zagraniczne rynki, pojawi się także w naszym kraju. Jak zapowiada autor, premiera przewidywana jest na styczeń przyszłego roku. Ma być to thriller z nurtu domestic noir.

Czy Remigiusz Mróz osiągnie sukces na Zachodzie? My głęboko wierzymy, że tak się stanie.

Wszystkie książki Remigiusza Mroza znajdziecie tutaj.