Rój Hellstroma - książka autora Diuny pod koniec kwietni Rój Hellstroma

Nazwisko Franka Herberta kojarzymy przede wszystkim z jego kultowego dzieła Diuna, którego ekranizacje będziemy mogli obejrzeć już 1 października 2021 roku na HBO Max. Pisarz zasłynął również utworami będącymi kontynuacją tej powieści, które można je znaleźć w cyklu Kroniki Diuny. Jednak oprócz tych oczywistych tytułów autor ma na koncie wiele innych tekstów. Jednym z nich jest Rój Hellstroma, który nakładem Wydawnictwa Rebis całkiem niedawno trafił do polskich księgarń. Tym samym dołączył do serii Wehikuł czasu.

Rój Hellstroma Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Rój Hellstroma – nowe życie mniej znanej książki Franka Herberta

Jak wspomniałam wyżej, nazwisko Franka Herberta najszybciej łączy się z Diuną z 1965 roku.  Rój Hellstroma  został wydany natomiast w 1973, a autor napisał ja zainspirowany filmem dokumentalnym Kronika Hellstroma, który w 1972 roku otrzymał nawet statuetkę Oscara za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Książka również zyskała prestiżowe wyróżnienie. Rój Hellstroma nagrodzono bowiem w 1978 roku nagrodą za najlepszą powieść science fiction opublikowaną we Francji, Prix-Tour-Apollo.

Rój Hellstroma – krótki zarys fabuły

Głównym i tytułowym bohaterem powieści Herberta jest Nils Hellstrom. To znany ekolog i zoolog specjalizujący się w badaniu owadów (entomologiem). Nils Hellstrom jest również autorem filmów dokumentalnych i wykładowcą. Przy całej swojej działalności naukowej ma także całkiem szerokie koneksje polityczne. Władze kierują na niego swoją uwagę, gdy podczas obserwacji jego siedziby w Oregonie, bez śladu ginie jeden z agentów rządowych. Tajna Agencja przechwytuje tajne dokumenty Hellstroma, które wskazują jasno, że naukowiec pracuje nad budową tajnej broni. Agenci zaniepokojeni odkryciem wysyłają  w teren kolejny zespół. Działalność entomologa, jego badania i wnioski są wysoce zatrważające i bardzo niebezpieczne nawet dla policyjnego państwa, jakim już od jakiegoś czasu stały się Stany Zjednoczone.

Jesteś fanem twórczości Franka Herberta? Zachęcam Cię zatem do zapoznania się z książką Rój Hellstroma. Premiera miała miejsce 27 kwietnia, a zamówić ją możesz w tym miejscu. Nawet jeśli dopiero pierwszy raz spotkałeś się z nazwiskiem tego pisarza. Fabuła powieści brzmi bowiem niezwykle intrygująco, prawda?

Inne dzieła Franka Herberta znajdziesz pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: