Rzeka Anny Kusiak - nowa seria dla fanów kryminałów

Lubicie kryminały, których akcja rozgrywa się w górach? W takim razie powinniście zainteresować się książką, która już na początku przyszłego roku pojawi się w księgarniach. Rzeka Anny Kusiak otwiera nową serię kryminalną — Żywioły Podkarpacia. Zbrodnia w otoczeniu majestatu natury. Jesteście ciekawi?

Rzeka Anny Kusiak - Żywioły Podkarpacia, nowa seria dla fanów kryminałów

Rzeka Anny Kusiak

Co stało się z Aliną Grzędowicz, właścicielką firmy księgowej i żoną ważnego biznesmena z Rzeszowa? Jedynym tropem w sprawie jej zniknięcia jest torebka, która zostaje znaleziona nad brzegiem Wisłoka. Nikt nie wie, co stało się z kobietą. Z kolei ci, co wiedzą, nie mówią całej prawdy.

Sprawę prowadzi detektyw Dobrosława Machniewicz. Wiadomo tylko tyle, że podobno tuż przed zniknięciem Grzędowicz była w klubie studenckim, ale zagadką jest, po co właściwie tam poszła. Dodatkowo od jakiegoś czasu jednym z nowych klientów Aliny był mężczyzna powiązany z lokalnym półświatkiem. Czy tajemniczy klient może mieć coś wspólnego ze zniknięciem kobiety? A może w sprawę zamieszany jest mąż Grzędowicz? Detektyw podejrzewa, że mężczyzna nie powiedział policji całej prawdy i coś ukrywa.

Dobrosława Machniewicz jest zdeterminowana. Jednak żeby dotrzeć do prawdy, będzie musiała przedrzeć się przez gąszcz tajemnic i niedopowiedzeń. Rzeka Anny Kusiak - okładka książki

Zbrodnia i lokalny koloryt

W Rzece Anna Kusiak nie tylko osadza fabułę na Podkarpaciu, ale też sięga po lokalne wierzenia. Dzięki temu autorka nadaje swojej książce wyjątkowego, lokalnego kolorytu. Na czytelników czekają skomplikowane relacje, namiętności i tajemnice. Razem z główną bohaterką, Dobrosławą, będą musieli zmierzyć się z fałszywymi tropami.

Pierwszy tom serii Żywioły Podkarpacia spodoba się zwłaszcza tym czytelnikom, którzy lubią pogłębioną psychologię postaci oraz szukają klimatycznych kryminałów. Książka na półki księgarń trafi 26 stycznia.

Rzeka ukaże się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Już dziś książkę można zamówić w ramach zapowiedzi w tym miejscu.

Sprawdź też: