W cieniu Babiej Góry - nowość W cieniu babiej góry

Babia Góra to masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Tę samą nazwę nosi również szczyt, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. Właśnie w tej okolicy 2 kwietnia 1969 roku doszło do katastrofy.

Na stoku Policy rozbił się samolot An-24 SP-LTF, na którego pokładzie znajdowały się 53 osoby: 47 pasażerów oraz 6 członków załogi. Nikt nie przeżył, a przyczyny katastrofy do dziś nie są wyjaśnione. To prawdziwe zdarzenie stało się punktem wyjścia do stworzenia fikcyjnej historii, opisanej w książce W cieniu Babiej Góry.

W powieści Ireny Małysy 50 lat później w tym samym miejscu dochodzi do kolejnej tragedii. Czy halny wiatr jest w stanie wywiać echa tajemnic, które nie powinny nigdy wyjść na jaw? Ta intrygująca książka pod koniec stycznia ukazała się nakładem Wydawnictwa Mova. Zainteresowanie publikacją jest tak duże, że w połowie lutego planuje się jej dodruk!

W cieniu Babiej Góry Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

W cieniu Babiej Góry – tajemnica, która nigdy nie powinna wyjść na jaw

Główną bohaterką W cieniu Babiej Góry jest Baśka Zajda, zdolna policjantka, którą poznajemy w chwili, gdy została przeniesiona z krakowskiej komendy na posterunek w rodzinnej wsi Zawoja. To duża degradacja… Z gwiazdy policji wojewódzkiej stała się zwykłą funkcjonariuszką, która ze wstrętem patrzy na obecne miejsce pracy, na ten budynek stanowiący ikonę gierkowskiego stylu, ech… Dobrze, że jest Iza! Jej dawna przyjaciółka, prawdziwa bogini wszystkiego: urody, ogniska domowego, seksu, stylu, dobroci, przyjaźni. Dziewczyny przyjaźniły się, mimo że Baśka nie była boginią niczego. Ich relacji nie zaszkodził nawet jej wyjazd do Krakowa, ani fakt, że zapomniała o Izie na kilka lat.

Ta niedługo bierze ślub i właśnie trwają przygotowania do wieczoru panieńskiego. Dość nietypowego – kobiety wybierają się na Babią Górę, by w górach spędzić interesujący czas z dala od mężczyzn. Niestety okazuje się, że to nie do końca dobry pomysł. Baśka bowiem nad ranem znajduje ciało przyjaciółki… Zawoja – wieś, w której wszyscy się znają – huczy od plotek. Zwłaszcza że w sprawę zostaje wmieszana dawna miłość zarówno Baśki, jak i Izy, mężczyzna o imieniu Artur.

****

W książce W cieniu Babiej Góry Irena Małysa połączyła intrygującą fabułę z misternie skonstruowaną zagadką kryminalną. Czy śmierć Izy wiąże się z przywołaną na początku katastrofą lotniczą z 1969 roku? Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się, że niespodziewany zgon młodej dziewczyny to dopiero początek przerażających zdarzeń. Czy to możliwe, że dusze ofiar lotniczej katastrofy, zaklętych na Babiej Górze, zemściły się na niewinnej dziewczynie? Koniecznie musisz to sprawdzić!

Potrzebujesz większej zachęty, by sięgnąć po tę powieść? Obejrzyj trailer książki:

Zaintrygowany? Zatem darmowy fragment lektury będzie na pewno ostatecznym argumentem za tym, żeby zajrzeć w to miejsce, by ją zamówić.

Czytaj darmowy fragment powieści >>

Powiązane artykuły: