Czwarty sezon Cormorana Strike’a

Dobrze napisana książka, świetnie skonstruowani bohaterowie i wciągająca akcja to dostateczne przymioty, by w krótkim czasie powieścią zainteresował się świat filmu czy seriali. W przypadku serii z Cormoranem Strikem z pewnością nie bez znaczenia było również nazwisko autora. Bo chociaż wydane zostały pod pseudonimem Robert Galbraith, szybko wyszło na jaw, że stoi za nim sama J. K. Rowling. Teraz fani cyklu i jego ekranizacji mają sporo powodów do zadowolenia. Ponieważ czwarty sezon Cormorana Strike’a właśnie pojawił się na HBO GO, a właściwie pierwszy odcinek.

Czwarty sezon Cormorana Strike’a

Na widzów czeka mała niespodzianka. Do tej pory produkcja zawsze składała się z dwóch odcinków. Tym razem filmowcy zdecydowali się podzielić historię na cztery części. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 21 stycznia, a kolejne będą ukazywały się co tydzień w czwartek na platformie HBO GO.

Ci, którzy nie mają dostępu do platformy, muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Nowy sezon na antenie HBO będzie emitowany od 7 marca.

Czwarty sezon Cormorana Strike’a – co czeka na widzów?

Najnowsza produkcja opiera się na książce pt. Zabójcza biel. Do biura detektywa zgłasza się Billy Knight i opowiada o zabójstwie sprzed lat, którego był świadkiem. A w tym samym czasie Strike dostaje zlecenie od ministra Chiswella. Ma on śledzić brata Billy’ego, Jimmy’ego Knighta. Ponieważ mężczyzna od dłuższego czasu szantażuje polityka.

W związku z tym przed detektywem i jego partnerką niełatwe zadanie. Muszą zbadać, czy to możliwe, aby obie sprawy były ze sobą powiązane. Do tego w skupieniu na pracy nie pomagają osobiste problemy, z którymi zmagają się bohaterowie. Związek Robin z Matthew przechodzi kryzys. Tymczasem Cormoran ma na głowie zakochaną w nim na zabój dziewczynę i skomplikowaną relację z byłą kochanką, która jest w ciąży.

Czwarty sezon Cormorana Strike’a

Widzowie po raz kolejny na ekranie zobaczą Toma Burke’a jako Cormorana Strike’a i Holliday Grainger jako Robin. Za scenariusz odpowiedzialny jest Tom Edge, natomiast reżyserią zajęła się Sue Tully. Na stanowisku producentów wykonawczych pojawili się: Ruth Kenley-Letts, J.K. Rowling, Tom Edge oraz Neil Blair. Głównym producentem zaś został Jackie Larkin.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z serią J. K. Rowling, koniecznie nadróbcie zaległości! I dajcie znać, czy oglądacie serial.