Życie jest sztuką - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka od Rowling to informacja, która powinna ucieszyć wszystkich miłośników twórczości pisarki. Warto od razu tu wspomnieć, że tym razem nie chodzi wcale o tom powiązany z cyklem o słynnym czarodzieju. Nowa książka od Rowling to również nie kryminał, pisany pod znanym już wszystkim pseudonimem – Robert Galbraith. O co więc chodzi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej szczegółów!

Nowa książka od Rowling już niedługo

Wszystkich miłośników J.K. Rowling z pewnością ucieszy fakt, że książka w sprzedaży na polskim rynku pojawi się już w listopadzie bieżącego roku. Będzie to dokładnie 22 dzień wspomnianego miesiąca. Tytuł publikacji brzmi Życie jest sztuką i jest to właściwie spisana wersja przemówienia, jakie wygłosiła autorka na Uniwersytecie Harvarda w 2008 roku. Ponadto Czytelnicy będą mieli okazję zetknąć się tam z ilustracjami autorstwa Joela Hollanda. Co natomiast czeka ich pod względem fabularnym?

Przemowa wygłoszona przez Rowling dla absolwentów Harvardu uznawana jest za jedną z najbardziej wzruszających. Wśród słów pisarki każdy, kto znalazł się w przełomowym momencie swojego życia, znajdzie cenne wskazówki. Odbiorcy będą mieli szansę zapoznać się z trudnymi pytaniami i nie zawsze oczywistymi odpowiedziami. Rowling radzi, jak przyjmować porażki i nie rezygnować z obranych celów. Podpowie również, w jaki sposób użytecznie spożytkować wyobraźnię nie tylko dla własnego dobra, ale także z myślą o innych.

A całe przemówienie opiera się na osobistych doświadczeniach jednej z najpopularniejszych pisarek świata. To właśnie na przykładach z własnego życia Rowling snuje przemyślenia na temat najważniejszych wartości. Młody człowiek znajdzie tu wszystko, czego może potrzebować, stając przed nowymi wyzwaniami, u progu dorosłości i samodzielności.  Porażka i życiowe problemy – trudne tematy, których autorka nie unika. A wszystko, o czym mówi, jest dziś aktualne tak jak w 2008 roku, kiedy wygłaszała wspomniane przemówienie.

Jeśli chodzi o dochód z książki pt. Życie jest sztuką, to podobnie jak już w kilku innych przypadkach, pieniądze nie zasilą osobistego konta Rowling. Wszelkie profity zostaną przekazane organizacji charytatywnej Lumos Foundation. Trudno więc zarzucić i wydawcom i samej Rowling, że najnowsza publikacja to kolejny krok, by jeszcze odrobinę się wzbogacić. Cel okazuje się szczytny.

Wszystkie książki J.K. Rowling znajdziecie tutaj.