Sapkowski na szczycie Amazona

Andrzej Sapkowski na szczycie listy Amazona – to wiadomość, którą dzielimy się z wami, z ogromną przyjemnością! Sukces polskiego pisarza i twórcy fantastycznej serii o Wiedźminie, związany jest oczywiście z najnowszą produkcją platformy Netflix. Chodzi tu o serial The Witcher, stworzony na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Tuż przed premierą produkcji krążyły głosy, że wpłynie ona znacząco na popularność gry, stworzonej przez CD Projekt Red. Tymczasem okazuje się, że także książki zyskały większą popularność. Popularność autora na Amazonie przebiła nawet J.K. Rowling, a jego zbiór opowiadań Ostatnie życzenie trafił nawet na listę bestsellerów New York Timesa!

Sapkowski na szczycie Amazona

Sapkowski na szczycie Amazona – serial zachęcił do poznania książkowego świata Wiedźmina

Grudniowa premiera serialu The Witcher miała wpływ na to, że Andrzej Sapkowski został numerem jeden na liście Amazona. Poza tym warto tutaj dodać, że wyprzedził w rankingu m.in. J. K. Rowling czy Stephena Kinga! Sam serial zbiera bardzo dobre recenzje w sieci, trudno się więc dziwić, że odbiorcy oszaleli na punkcie przygód Geralta z Rivii. Widzowie do tego stopnia zainteresowali się historią stworzoną przez polskiego pisarza, iż część jego książek na popularnym amerykańskim portalu Amazon zostało już wyprzedanych. Najdłużej czytelnikom przyjdzie czekać na zbiór opowiadań Ostatnie życzenie. Ponieważ szacowany czas uzupełnienia zapasów tego tytułu to od dóch do czterech tygodni. Tym samym trzeba przyznać, że to jeden z większych, jeśli nie największych, komercyjnych sukcesów polskiego twórcy.

Producenci serialu zapowiedzieli już drugi sezon, którego premiera przewidywana jest na 2021 rok. Z pewnością nie zabraknie też kolejnych. Poza tym, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

O czym opowiada serial? Wiedźmin Geralt, mutant i łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż monstra, na które poluje. Pierwszy sezon liczy osiem odcinków, a na srebrnych ekranach pojawili się m.in.: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey, Anna Shaffer czy Maciej Musiał.

Sapkowski na szczycie Amazona to ogromny sukces, czego gratulujemy polskiemu pisarzowi. Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością autora, odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy oglądaliście serial i jak wasze wrażenia!