Saturnin Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Moja nowa powieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca.  — M.in. w ten sposób Jakub Małecki zapowiada najbardziej osobistą ze swoich książek. Saturnin z pewnością nie zawiedzie oczekiwań czytelników zafascynowanych piórem autora.

Saturnin Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Saturnina powrót do przeszłości

Każdy, kto czytał bestsellery takie jak Dygot, Rdza czy Horyzont, na pewno nie może doczekać się kolejnego dzieła pisarza. Jakub Małecki za każdym razem zachwyca nietuzinkową narracją swoich powieści, snując historie, które na długo zostają w pamięci. Tym razem główny bohater, 30-letni Saturnin, sprzedawca z Warszawy, zabierze nas w fascynującą podróż w poszukiwaniu jego korzeni. Jakie zakamarki przeszłości odwiedzi, by odnaleźć zaginionego dziadka? Czy wróci do tajemniczej krainy, odwiedzanej w dzieciństwie podczas jazdy autobusem do szkoły?

Video zapowiedź Saturnina

Prapremiera książki odbyła się 30 sierpnia podczas Big Book Festival 2020, a już 16 września trafi do księgarń w całej Polsce. Autor promuje Saturnina w dość oryginalny sposób. 28 sierpnia ukazał się bowiem trailer zapowiadający powieść i wprowadzający czytelnika w baśniowy, mroczny klimat. Przygotowuje nas tym samym na spotkanie z literaturą oniryczną, intymną i zaskakującą.

Wystarczy sięgnąć po jeden fragment powieści, by móc stwierdzić, że szykuje się prawdziwa metafizyczna uczta:

Saturnin jest skupiony, pochyla się coraz niżej i niżej, bezszelestnie, aż w końcu gwałtownym ruchem opuszcza srebrną łyżkę, nabiera kilkunastu żołnierzy i wpycha ich sobie do ust. Niemcy skrzeczą, wyją w swoim kanciastym języku, którego nie chcę rozumieć. Kości trzaskają w zębach, pękają hełmy, czaszki i lufy karabinów. Krew spływa po brodzie uśmiechniętego Saturnina, a łyżka opada i nabiera, opada i nabiera znowu.

Saturnin ukaże się nakładem wydawnictwa SQN. Najnowszą książkę autora możesz już złapać w przedsprzedaży, wystarczy zajrzeć w to miejsce.  Inne powieści Jakuba Małeckiego znajdziesz tutaj.

Powiązane artykuły:

Recenzja książki Horyzont Jakuba Małeckiego

Recenzja Rdzy – nowej książki Jakuba Małeckiego