Ciekawostki o książkach

Scenariusz filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w formie książki

screenplay

Przygody, z udziałem Newta Scamandera, w Nowym Jorku z lat 20 XX wieku ukażą się w formie książki. Nie będzie jednak ona miała takiego kształtu, jaki wyobrażali sobie i na jaki liczyli wszyscy fani świata stworzonego przez J. K. Rowling.

Zgodnie z wiadomością, jaką we wtorek 26 kwietnia podało Pottermore, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wydane zostaną w postaci kompletnego scenariusza. Dla przypomnienia, został on napisany przez J. K. Rowling, specjalnie na potrzeby powstającej produkcji filmowej. Najnowsza książka pojawi się zarówno w kopii fizycznej jak i w formie ebooka. Scenariusz wydany zostanie 19 listopada 2016 roku, dokładnie dzień po premierze filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Fani czekający na pełną nowelizacją filmu o Newcie Skamanderze mogą się czuć nieco rozczarowani. Książkowa wersja scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć nie będzie różniła się od jego filmowego odpowiednika. Kto wie, może w jakimś stopniu jednak szczęście uśmiechnie się do fanów i zostaną zawarte w nim notatki zapisywane przez J. K. Rowling na marginesach scenariusza? Byłby to interesujący wgląd w pracę samej autorki.

To jednak nie koniec dobrych informacji związanych z J. K. Rowling i jej dziełem. Jakiś czas temu pojawiła się informacja o nowym wydaniu pierwowzoru książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Prawdopodobnie nie będzie ona zawierała przygód Newta Scamandera opisanych w filmie. Natomiast według zapowiedzi, brytyjska pisarka, szykuje swoim fanom dodatkową zawartość w egzemplarzu, który ma ukazać się w lutym 2017 roku.

Poza scenariuszem i nowym wydaniem Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć, wiemy już sporo o kolejnej książce J. K. Rowling. Będzie to także, wydany w wersji książki, scenariusz kolejnego projektu związanego ze światem Harry’ego Pottera. Premiera sztuki teatralnej Harry Potter i przeklęte dziecko odbędzie się 30 lipca 2016 roku w Londynie, a jej książkowy odpowiednik pojawi się już następnego dnia.