Piąta część cyklu o Strike’u

Piąta część cyklu o Strike’u ma szansę pojawić się już w tym roku. Tym samym to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Roberta Galbraitha, a właściwie ukrywającej się pod tym pseudonimem, J. K. Rowling. Ponieważ do niedawna pisarka była kojarzona z literaturą dla młodzieży, zwłaszcza z serią o Harrym Potterze, postanowiła przybrać „nowe” imię i nazwisko. Po to, by tworzyć książki dla dorosłych. Pomysł okazał się sukcesem tak jak kryminalny cykl o Cormoranie Strike’u. Zanim na światło dzienne wyszedł fakt, kto ukrywa się pod tym pseudonimem, autorka zdążyła osiągnąć już ogromny sukces w całkiem nowym dla niej gatunku, bez podpierania się sławnym nazwiskiem.

Piąta część cyklu o Strike’u

Piąta część cyklu o Strike’u – co wiemy?

Teraz kiedy już czytelnicy doskonale wiedzą, kto odpowiada za bestsellerową serię, z jeszcze większą niecierpliwością czekają na kolejne przygody głównego bohatera. Jak się okazuje, być może jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy piąta część cyklu o Strike’u. Nadzieje fanów rozbudziła sama J.K. Rowling. Ponieważ na swoim profilu na Twitterze opublikowała zdjęcie, przedstawiające gotowy manuskrypt powieści. Zadbała jednak o to, by nie zdradzić żadnych szczegółów. Tym samym nie wiemy, jaki tytuł nosić będzie historia, ani czego spodziewać się po fabule. Nie znamy też daty publikacji. Choć można przypuszczać, że skoro manuskrypt jest gotowy, premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Warto tutaj również wspomnieć, że aktualnie trwają prace nad czwartym sezonem serialu. Został on oparty właśnie o serię z Cormoranem Strikem. Najnowsza produkcja odnosić się będzie do wydarzeń z powieści pt. Zabójcza biel. W głównych rolach widzowie ponownie wystąpią: Tom Burke, jako Cormoran Strike i Holliday Grainger, jako Robin Ellacott. Serial dostępny jest na BBC, a w skład najnowszego sezonu mają wchodzić cztery godzinne odcinki.

 Jeśli tylko dowiemy się więcej szczegółów na temat piątej części cyklu o Strike’u, od razu damy wam znać. Tymczasem wszystkich zainteresowanych serią odsyłamy tutaj. Koniecznie sprawdźcie te pozycje!