Agatha Christie - sparawdź na TaniaKsiazka.pl
Sekretna korespondencja Agathy Christie - Agatha Christie

wikipedia.org

Sekretna korespondencja Agathy Christie została odtajniona. Ku zaskoczeniu nie tylko Czytelników, ale także znajomych pisarki sieć obiegły ciekawe informacje. Otóż okazało się, że w archiwum wydawnictwa HarperCollins zalegały nieznane dotąd nikomu fotografie i listy Christie. Dzięki temu odkryciu miłośnicy twórczości mistrzyni kryminału mają teraz szansę spojrzeć na pisarkę z zupełnie innej strony. Aby poznać więcej szczegółów, koniecznie czytajcie dalej!

Sekretna korespondencja Agathy Christie – gratka dla wszystkich miłośników pisarki

Choć Agathy Christie już dawno nie ma wśród nas, jej dzieła są wciąż publikowane przez HarperCollins. Biorąc pod uwagę rok śmierci pisarki (1976), oficyna wydawnicza musi mieć niezwykle pokaźny zasób rękopisów, pomysłów czy choćby skrawków powieści tej niezwykłej autorki. I jak widać, nic na razie nie zapowiada, aby te źródła miały się wyczerpać w najbliższym czasie. Co więcej, wydawnictwu po raz kolejny udało się wzbudzić ciekawość odbiorców na całym świecie. Chodzi bowiem o niepublikowane dotąd listy Agathy Christie, które wymieniała z Williamem „Billym” Collinsem. Co było tematem ich rozmów? Przyjaciele dzielili się w nich opiniami na temat projektów kurtek, działek i harmonogramów wydawniczych.

Nie jest tajemnicą, że HarperCollins posiada mnóstwo przeróżnych materiałów, związanych z długoletnią karierą pisarską Christie. Wiele z tych eksponatów Czytelnicy będą mieli szansę zobaczyć na specjalnie przygotowanej wystawie, poświęconej właśnie mistrzyni kryminałów. Wśród eksponatów znajdą się nie tylko niezwykle szczere listy wymieniane z Collinsem. Będą to również fotografie czy dzieła sztuki.

Korespondencję, na której ujawnienie zdecydowało się wydawnictwo HarperCollins, odbiorcy mieli okazję zobaczyć na Theakston Old Peculier Crime Writing Festival w Harrogate. Jeśli ktoś nie miał okazji się tam dostać, to nic straconego. Obecnie ekspozycja powędrowała do Greenway. Fani pisarki z pewnością orientują się, że jest to dawny dom Christie lezący w Devon, który obecnie należy do National Trust.

To bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników pisarki. Wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością mistrzyni kryminału, odsyłamy tutaj.