Książki o detektywie Poirot w wydaniu retro

Porażka nie wchodzi w rachubę (…). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa. I nigdy nie wychodzi z mody! Po przygody belgijskiego detektywa chętnie sięgają kolejne pokolenia czytelników, dlatego Wydawnictwo Dolnośląskie publikuje książki Agathy Christie w nowym wydaniu. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników klasyki kryminału!

Książki Agathy Christie w nowym wydaniu, czyli Poirot w stylu retro!

Książki Agathy Christie w nowym wydaniu

W zeszłym roku minęło 100 lat (!) od wydania pierwszej powieści z charyzmatycznym detektywem. Herkules Poirot „debiutował” na stronach Tajemniczej historii w Styles (1920). Taka okrągła rocznica to świetna okazja do przypomnienia dokonań detektywa.

Twarde oprawy i spójna szata graficzna z pewnością sprawią, że tomy będą się świetnie prezentować w domowych zbiorach. Ale kolekcja cieszy nie tylko oko – w każdej z powieści znajdziemy także posłowie prof. Anny Gemry z Uniwersytetu Wrocławskiego, które poszerzy naszą wiedzę o metodach pracy Agathy Christie.

Seria nowo wydanych książek o Herkulesie Poirot początkowo miała zawierać 10 tomów – 5 wybranych przez czytelników w czasie głosowania online i 5 wskazanych przez wydawcę. Z czasem okazało się jednak, że apetyty rosną w miarę wydawania i kolekcję zdecydowano się poszerzyć o kolejne tytuły.

W tym roku do zbioru dodano cztery tomy:

 • Zabójstwo Rogera Ackroyda
  W małej wiosce King’s Abbot ginie lokalna osobistość, tytułowy Roger Ackroyd. Poirot z pomocą doktora Shepparda szuka przyczyn śmierci szanowanego człowieka.
 • Pięć małych świnek
  W trójkącie jest tłoczno – ktoś musi zniknąć. Amyas Crale, genialny malarz kobieciarz, jego żona Karolina oraz modelka Elza: w tym przypadku ginie ta ostania. Wina zostaje natychmiast przypisana zazdrosnej małżonce. Czy słusznie?
 • Morderstwo w Mezopotamii
  Wykopaliska archeologiczne w morderczym upale Iraku potrafią dać się we znaki. Żona szefa ekspedycji jest wyczerpana, ma przywidzenia i jest przekonana, że ktoś czyha na jej życie…
 • Kurtyna
  Ostatni tom z Herkulesem Poirot. Podobno niektórzy najbardziej oddani fani nigdy po niego nie sięgnęli – rozstanie z ukochanym bohaterem mogłoby być zbyt bolesne.

Książki Agathy Christie w nowym wydaniu, Wydawnictwo Dolnośląskie

Seria o Herkulesie Poirot – wydanie kolekcjonerskie

Pozostałe książki wydane dotąd w tej serii w latach 2019-2020 znajdziecie poniżej:

***

Podoba się Wam taka szata graficzna klasyków spod pióra Agathy Christie? Moim zdaniem tak odświeżona kolekcja prezentuje się niczego sobie! 🙂

Zobacz także: