Po przeczytaniu książki Posłuszna żona Kerry Fisher, której recenzję przeczytacie tutaj>> byłam zachwycona. Nie wiem, jak to się stało, że rok temu przegapiłam kolejną książkę autorki Sekretne dziecko. Postanowiłam to nadrobić, gdyż 15 lipca premierę miała trzecia już książka autorki wydana na rynku polskim Matka (prawie) idealna. Zapraszam więc na recenzję książki Sekretne dziecko.

Sekretne dziecko - recenzja książki

Sekretne dziecko

Czy można zapomnieć o przeszłości? Wymazać z pamięci coś raz na zawsze? Historia Susie pokazuje, że wyparcie tego, co było, nie może się udać.

Susie jest młodą mężatką i szczęśliwą mamą małej dziewczynki. Jej mąż jest marynarzem, a ona poza czasem spędzonym z dzieckiem, od czasu do czasu oddaje się swojej pasji, śpiewając w zespole.

Pewnej nocy wszystko w jej życiu zmienia się diametralnie. Świat, w którym żyje kobieta, wywraca się do góry nogami przez jednego człowieka. Nic już nie będzie takie samo. Teraz przyszedł czas na najtrudniejszą decyzję w życiu.

Susie robi coś, czego będzie żałowała każdego dnia coś, co napiętnuje jej codzienność, każdą myśl i każde słowo… A potem zakopuje to na dnie serca. Robi to wszystko dla swojej rodziny.

Jednak nie da się zapomnieć o tajemnicach i sekretach. One zawsze znajdą drogę, aby w końcu wyjść na jaw. Po latach, córki Susie odkrywają tajemnicę matki, jej sekret, którego strzegła tak bardzo, że nie była w stanie normalnie żyć. Prawda wychodzi na jaw, a rodzina Susie musi nauczyć się z nią żyć, a przede wszystkim musi postarać się zrozumieć, wybaczyć i kochać.Książkę Sekretne dziecko znajdziesz na www.taniaksiazka.pl >>

Uwielbiam takie historie

Sekretne dziecko to książka napisana w stylu, jaki uwielbiam. Jeśli jak ja, jesteście fanami książek Diane Chamberlain czy Jodi Picoult to Sekretne dziecko jest książką właśnie dla Was. To opowieść o dramacie i miłości, o trosce i rozstaniu na lata. Pochłaniałam tę powieść z przejęciem. Historia kobiety, która poświęciła tak wiele dla szczęscia własnej rodziny, jest niesamowita i daje do myślenia. To powieść, obok której nie da się przejść obojętnie.

Książkę Sekretne dziecko znajdziesz na www.taniaksiazka.pl >>

Zdjęcie: Instagram @ruda_czyta

To taka historia, przy której czytelnik po prostu musi się zatrzymać i pomyśleć co zrobiłby na miejscu głównej bohaterki. Powieści, w których poruszane są tematy trudne, dylematy moralne i sprawy, o których nie mamy pojęcia, aż nas nie dotkną nas samych, to nie są zwykłe powieści obyczajowe. To powieści, przy których zatrzymujemy się z zadumą i refleksją.

Ja uwielbiam takie powieści i zachęcam Was do lektury książki Sekretne dziecko. Książkę możecie znaleźć w tym miejscu

Zapraszam też do recenzji książki Posłuszna żona, którą znajdziecie tutaj >>

 

Ocena Rudej
  • 10/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
  • 10/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
  • 7/10
    Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
9/10

Fragment recenzji

Sekretne dziecko to książka napisana w stylu, jaki uwielbiam. Jeśli jak ja, jesteście fanami książek Diane Chamberlain czy Jodi Picoult to Sekretne dziecko jest książką właśnie dla Was. To opowieść o dramacie i miłości, o trosce i rozstaniu na lata. Pochłaniałam tę powieść z przejęciem. Historia kobiety, która poświęciła tak wiele dla szczęście własnej rodziny, jest niesamowita i daje do myślenia. To powieść obok której nie da się przejść obojętnie.